Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Realisté Petra Robejška představili svůj volební program: Odmítání neřízené migrace, nepřijetí eura a také zrychlení práce českých soudů

Petr Robejšek věří, že strana se do sněmovny dostane.
Zdroj: archiv
Realisté Petra Robejška představili svůj volební program. Není překvapením, že euroskeptická strana je proti neřízené migraci a také proti zavedení eura v České republice.

Realisté Petra Robejška patří mezi nové subjekty, které se budou snažit dostat na podzim do parlamentu. Každé volby vznikají nové strany, které se s těmi tradičními utkávají o přízeň voličů. Jako nová strana se ve volbách v roce 2010 dostala do sněmovny například TOP 09, která se za tu dobu stihla na politické scéně etablovat.

Stejně tak nové hnutí ANO Andreje Babiše ve svých prvních volbách uspělo a předpokládá se, že ty nadcházející volby ovládne. Podobnou cestou by chtěla jít také strana Petra Robejška.

Realisté již zahájili kampaň, během které změnili styl a hlavně představili program. Petr Robejšek vyměnil košili s kravatou za tričko s logem strany a místo polobotek obul tenisky. Je to symbolické k tomu, že hnutí se nebojí na svých vizích začít usilovně makat a transformovat v realitu.

Euro skeptická strana klade důraz na národní zájmy. Hnutí nevolá po vystoupení z EU, ale požaduje jasné vymezení vzájemných pravomocí státu a Evropské unie tak, aby to bylo výhodné zejména pro Českou republiku.

Realisté také kladou důraz na bezpečnost. Nechybí zavedení povinné vojenské služby nebo garantování práva na držení zbraně. Odmítavý postoj má strana k uprchlíkům a migraci.

Realisté neopomíjí v programu ani oblast právní a ekonomickou. Zde mezi stěžejní body nalezneme zavedení hmotné odpovědnosti státních úředníků a zrychlení soudních řízení, v ekonomických otázkách zavedení jednotné daně a hlavně pak odmítnutí přijímání eura.

Voliče také může potěšit, že hnutí bude volat po zrychlení práce české justice. Strana hodlá podporovat podnikání, obzvláště pak podnikatele domácí upřednostňovat před těmi zahraničními, vzdělávání, kde ke zkvalitnění výuky chtějí Realisté nejen zvýšit platy učitelům, ale i zrušit současnou vládou zavedenou inkluzi.

Program se věnuje i oblasti zdravotnictví a elektronizace státní správy, kde v obou oblastech počítá se zefektivněním a co největší informovaností lidí, která by měla dle programu zamezit korupci.

V oblasti životního prostředí a infrastruktury nalezneme apel na zefektivnění výstavby silnic a dálnic, ale i vysokorychlos­tních železnic, ale i volání po modernizaci a rozšíření jaderné elektrárny Dukovany.

Z aktuálního průzkumu volebního potenciálu, který ukazuje procento rozhodnutých voličů a maximální hypotetický volební zisk v případě příklonu všech váhajících voličů k dané politické straně je patrné, že hnutí bude usilovat o desetiprocentní hranici. Přesný graf společnosti SANEP (Středisko analýz a empirických průzkumů) najdete ve fotogalerii.

Související články

Další články