Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy MS v hokeji 2019 Ewa Farna Jasmina Alagič Horoskop

Nejnovější kauzy

Real Madrid kvůli muslimům mění tradiční znak! Prodali kus své historie!

Náš zákazník, náš pán!
Španělský fotbalový klub Real Madrid se podrobil přání zákazníka a odstraní ze svého znaku křesťanský kříž, který zdobí královskou korunu. Znak legendárního týmu bude změněn pouze pro suvenýry prodávané v zemích Perského zálivu. Jedná se především o marketingový tah.

„Musíme být citliví k částem Perského zálivu, které jsou citlivé na výrobky s křížem,“ uvedl pro agenturu Reuters Chálid Meiri, místopředseda společnosti Marka.

Tato firma získala licenci na prodej suvenýrů na Blízkém východě. Takto změněná loga se budou prodávat ve Spojených arabských emirátech, Kataru, Kuvajtu, Bahrajnu, Saudské Arábii a Ománu. Křesťanský kříž by podle všeho mohl odradit muslimské fanoušky.

Real vypustil kříž ze znaku již v roce 2014, kdy podepsal smlouvu s Národní bankou Abú Zabí. A pro komerční účely ve Spojených arabských emirátech zvolil úpravu loga. Co by na to řekly klubové legendy? Asi by netleskaly…

Mohlo by vás zajímat

Další články