Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Počasí Extra Host (pořad) MasterChef Česko 2020 SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

REAKCE POLITIKŮ NA ÚTOKY: Němci přemýšlejí, proč jim přistěhovalci na Silvestra osahávali a znásilňovali ženy

Angela Merkel útoky odsoudila.
Zdroj: Profimedia.cz
+ Další fotografie
Příchod nového roku si jistě obyvatelé Kolína nad Rýnem představovali jinak. Místo poklidného večera čelilo toto německé město několika sexuálním útokům a krádežím. Podle prvních informací se mohlo jednat o potomky přistěhovalců. Na tuto událost po 5 dnech konečně reagují politici. Co budou reálně dělat? Nebo čin zase jen mediálně odsoudí?

Německá policie měla na Silvestra opravdu co dělat. Museli řešit hned několik přestupků, které způsobili hlavně občané arabské a severoafrické národnosti.

Tisícovka těchto mužů se shromáždila na náměstí a poblíž kolínského nádraží. Po skupinách ve 20 až 100 lidí následně obtěžovali nic netušící ženy. Jeden z útočníků se nezdráhal osahávat i policistku. O celém průběhu této šílené silvestrovské noci jsme psali ZDE.

Německá veřejnost byla logicky velmi pobouřena. Němcům vadí, že o útocích se dozvídají až po pěti dnech. Ptají se, zda někdo nechtěl celou kauzu utajit před lidmi. Policie na začátku vyšetřování navíc celou věc bagatelizovala, že šlo jen o pár jedinců. Přitom nejde jen o Kolín nad Rýnem. Stejné šílenosti se odehrávaly v Hamburku a prý i ve Stuttgartu.

Vláda má pro veřejnost trochu podivný vzkaz. Tyto útoky prý nikdo nemá spojovat se současnou uprchlickou vlnou.

„Nesmíme připustit, aby byli lidé v našich městech vystaveni hrubému násilí a nedostalo se jim ochrany. V této zemi nesmějí existovat zóny, kde neplatí právo,“ nechal se slyšet ministr spravedlnosti Heiko Maas.

„Pachatelé musí být co nejrychleji hnáni k zodpovědnosti. Bez ohledu na to, jakého jsou původu a vyznání,“ vyjádřila se k útokům ministryně pro rodinu a mládež Manuela Schwesig.

Angela Merkel popřela, že mají útoky na svědomí migranti, kteří v posledních měsících ve velkém putovali do Německa. Navzdory tomu se nechala slyšet, že už se nic takového opakovat nebude a musí být ihned vypátráno, kdo za útoky může.

Ministr vnitra Thomas de Maiziére je zase názoru, že i když dost možná tyto útoky způsobili přistěhovalci nebo jejich děti, nesmějí se Němci na každého nového přistěhovalce dívat skrz prsty. Nesmějí je všichni okamžitě s každým trestným činem spojovat.

Ve skutečnosti je důležité, aby pachatelé těchto odporných činů byli pochytáni a hnáni k zodpovědnosti. Nejsmutnější je, že zmatení Němci vlastně vůbec netuší, kdo jim o silvestrovské noci hromadně obtěžoval jejich ženy.

Související články

Další články