Německá policie měla na Silvestra opravdu co dělat. Museli řešit hned několik přestupků, které způsobili hlavně občané arabské a severoafrické národnosti.

Tisícovka těchto mužů se shromáždila na náměstí a poblíž kolínského nádraží. Po skupinách ve 20 až 100 lidí následně obtěžovali nic netušící ženy. Jeden z útočníků se nezdráhal osahávat i policistku. O celém průběhu této šílené silvestrovské noci jsme psali ZDE.

Německá veřejnost byla logicky velmi pobouřena. Němcům vadí, že o útocích se dozvídají až po pěti dnech. Ptají se, zda někdo nechtěl celou kauzu utajit před lidmi. Policie na začátku vyšetřování navíc celou věc bagatelizovala, že šlo jen o pár jedinců. Přitom nejde jen o Kolín nad Rýnem. Stejné šílenosti se odehrávaly v Hamburku a prý i ve Stuttgartu.

Vláda má pro veřejnost trochu podivný vzkaz. Tyto útoky prý nikdo nemá spojovat se současnou uprchlickou vlnou.

„Nesmíme připustit, aby byli lidé v našich městech vystaveni hrubému násilí a nedostalo se jim ochrany. V této zemi nesmějí existovat zóny, kde neplatí právo,“ nechal se slyšet ministr spravedlnosti Heiko Maas.

„Pachatelé musí být co nejrychleji hnáni k zodpovědnosti. Bez ohledu na to, jakého jsou původu a vyznání,“ vyjádřila se k útokům ministryně pro rodinu a mládež Manuela Schwesig.

Angela Merkel popřela, že mají útoky na svědomí migranti, kteří v posledních měsících ve velkém putovali do Německa. Navzdory tomu se nechala slyšet, že už se nic takového opakovat nebude a musí být ihned vypátráno, kdo za útoky může.

Ministr vnitra Thomas de Maiziére je zase názoru, že i když dost možná tyto útoky způsobili přistěhovalci nebo jejich děti, nesmějí se Němci na každého nového přistěhovalce dívat skrz prsty. Nesmějí je všichni okamžitě s každým trestným činem spojovat.

Ve skutečnosti je důležité, aby pachatelé těchto odporných činů byli pochytáni a hnáni k zodpovědnosti. Nejsmutnější je, že zmatení Němci vlastně vůbec netuší, kdo jim o silvestrovské noci hromadně obtěžoval jejich ženy.