Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Reakce Nely Slovákové k výsledku analýzy roušek: Obvinění ze lži a prásknutí telefonem

Nela Slováková
Zdroj: archiv Nely Slovákové
+ Dalších 17 fotografií
kauza roušky
Podnikatelka s rouškami Nela Slováková (30) v poslední době čelí velkým problémům a mase nespokojených zákazníků. Redakce eXtra.cz nechala otestovat roušku, kterou jsme u Nely Slovákové zakoupili. A laboratorní testy prokázaly, že její výrobek je stejně účinný jako zcela obyčejná bavlněná rouška. Celou kauzu účastnice Hotelu Paradise a majitelka butiku okomentovala v pár větách na sociálních sítích. Redakce ji tedy kontaktovala a požádala o další vyjádření.

Nela Slováková si nadále stojí za svým

„Pokud si nějaké trdlo myslí, že ušitá rouška doma na stroji zachrání nebo pomůže, tak nepomůže. Ani trošku. Rouška ušitá z domácího trička vám bude k ničemu,“ tvrdila Nela Slováková (30) ještě před pár měsíci na sociálních sítích. Analýza ovšem odhalila, že roušky Nely jsou stejně účinné jako ty bavlněné nebo kousek trička či šátku.

"Podle výsledků je patrné, že ani kontrolní, ani látka s aktivním stříbrem nevykazovala rozdíl, a tudíž nebyla prokázána její antibakteriálnost. Z tohoto lze usuzovat, že textilie s aktivním stříbrem neobsahovala žádné částice stříbra nebo tyto částice nebyly pevně vázány na textilii a již se v aktivní vrstvě nevyskytovaly," zní názor odborníků z Technické univerzity v Liberci.

Nela Slováková se k celé kauze vyjádřila pár řádky na sociálních sítích. "Nezajímají mě žádné smyšlené články a lži, které někdo píše s jasným cílem. A nezapomeňte, že cokoliv se píše v bulváru neznačí pravdu. Bulvár může všechno a já jsem toho krásným příkladem. Pravda je jediná a to ta, že že v rouškách od počátku bylo a je stříbro," napsala dívka z Brna.

Vyjádření Nely Slovákové

Redaktorka eXtra.cz se následně Nelu snažila kontaktovat s tím, že jí dá prostor, aby se k celé situaci vyjádřila více. Zajímalo nás, jak reaguje na výsledky laboratorních testů. Reakce byla ale dosti krátká a podrážděná. "Vy se mě rozhodně na nic zeptat nemůžete," řekla Slováková naštvaným tónem a rychle zavěsila.

V předchozích článcích redakce eXtra.cz zveřejnila nejdříve výsledky analýzy a následně jejich detaily. Oficiální protokol o laboratorním testu zveřejníme ve čtvrtek či v pátek. S oficiálními výsledky pak seznámíme také kontrolní a vyšetřovací orgány.

Kdo koho uvedl v omyl?

Zatím nezodpovězenou otázkou zůstává, kdo koho uvedl v omyl. Klamala snad Nela Slováková své zákazníky vědomě? Nebo se snad podnikatelka a hvězdička reality show stala sama obětí podvodu? Nela se na sociálních sítích opakovaně dušovala, že její roušky skutečně proti mikroorganismům působí. V tomto případě je ale jasné, že koncový zákazník byl uveden v omyl na základně klamavé reklamy na Instagramu Nely Slovákové. Kdo tedy v tomto případě ponese vinu a zodpovědnost?

SLEDUJTE WEB EXTRA.CZ, PŘINESEME NÁZOR PRÁVNÍKA A DALŠÍ PODROBNOSTI. JAKÉ MÁTE ZKUŠENOSTI S PODNIKÁNÍM NELY SLOVÁKOVÉ? OZVĚTE SE NÁM NA ADRESU REDAKCE@EXTRA.CZ.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy