Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Reakce na vítězství Miloše Zemana: Jak výsledek vidí známé tváře?

Jak se jim líbí výsledek?
Zdroj: archiv
+ Dalších 6 fotografií
Češi si zvolili Miloše Zemana prezidentem na dalších 5 let. Prezidentské volby řešily i známe tváře, jako režisér Zdeněk Troška, muzikant a politik Michael Kocáb a svůj názor a nadšení si neodpustil ani muzikant Ondřej Hejma.

Ondřej Hejma: „Miloš Zeman (73) předvedl v závěru kampaně heroický výkon a potvrdil, že je lepší, když vás lidé nenávidí za to, co jste, než když vás milují za to, co nejste,“ uvedl pro tyden.cz. Hejma byl v minulosti velkým podporovatelem a obdivovatelem bývalého prezidenta Václava Klause, který je také fanouškem současného prezidenta Miloše Zemana.

„Pro ty, kdo mají pocit prohry, ať je to pro ně spíše inspirativní vzpruha. Ti, kdo vyhráli, si takového prezidenta zaslouží. Pan prezident ať prokáže, že je jako řípa, protože šapitó je plné a cirkus probíhá dál,“ řekl Vávra. Přidala se i dokumentaristka Helena Třeštíková, která také sympatizovala s profesorem Jiřím Drahošem: „Pozitiva vidím v tom, že velká část aktivních voličů hlasovala pro změnu a i když se to tentokrát nepovedlo, tak vidím naději do budoucna. Těšila mě slušnost neúspěšných kandidátů, což je také naděje do budoucna.“

Dalším příznivcem Jiřího Drahoše byl i výtvarník František Skála: „Jsem zdrcen, protože se dá říct, že lež a nenávist zvítězila nad pravdou a láskou a český lid, když měl možnost si vybrat inteligentního, čestného a vzdělaného člověka, anebo prolhaného, vulgárního alkoholika, tak si vybral druhou variantu.“

Aktuálního prezidenta Miloše Zemana podporuje také oblíbená česká herečka Jiřina Bohdalová, režiséři Filip Renč, či zpěvák Daniel Hůlka, který byl přítomen po boku Miloše Zemana při vyhlášení výsledku voleb a po proslovu opět zvoleného prezidenta zazpíval českou hymnu.

Související články

Další články