Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Petr Pavel tragédie v Mostě

Reakce fanoušků byly ze začátku šílené, ale teď už mi zůstali jen ti dobří lidé, říká první transgender soutěžící z reality show Nazí a vystrašení

Reakce fanoušků byly ze začátku šílené, ale teď už mi zůstali jen ti dobří lidé, říká první transgender soutěžící z reality show Nazí a vystrašení
Zdroj: Discovery

Třináctá řada reality show Nazí a vystrašení (Naked and Afraid) nabídla na Discovery Channel klasický mix extrémních situací a survivalu, na který jsou fanoušci zvyklí. Přes to byla tato série něčím přelomová – vůbec poprvé se jí účastnil/a transgender soutěžící, a ne tak ledajaký/á. Terra Short (37) má za sebou profesní kariéru u amerického letectva, a tak se rozhodně nedá mluvit o tom, že by na svojí televizní premiéru vyrážel/a nepřipraven/á. Oblíbený pořad je přesto známý tím, že žene jeho účastníky do extrémů. Jak se s tím vypořádal/a právě Terra? A jak si poradil/a s rozporuplnými reakcemi od fanoušků? 


Co bylo vaším hlavním důvodem, proč jste se rozhodl/a stát se hlavní hvězdou právě tohoto seriálu na Discovery? Chtěl/a byste svým příběhem lidi inspirovat?

Přihlásil/a jsem se vlastně už v roce 2014, když jsem opouštěl/a letectvo. Ale bylo to až v roce 2019, kdy mi zavolali, abych do té výzvy šel/šla. Tou dobou už jsem se k transgenderu přiznal/a. Takže zpočátku to asi nebylo proto, abych se podělil/a o svůj příběh nebo něco podobného – šlo jen o to se hecnout a výzvu splnit. Potom, když už jsem se k transgenderu a všemu okolo přiznala, to celé bylo o něčem úplně jiném – nejen pro mě, ale i pro všechny kolem mě.

Než jste se rozhodl/a zúčastnit této show, co jste považoval/a za složitější – to, že budete nahý/á v celostátní televizi, nebo to „přežití“, které je vám z vaší kariéry u letectva asi docela známé?

Být nahý/á v televizi pro mě absolutně nic neznamenalo. Neměl/a jsem s tím žádný problém. Neměl/a jsem žádný problém se svým partnerem ani s ničím podobným. Byla to jen mentální hra a asi to byl prostě nový způsob, jak zažít „přežití“ obecně.  Být venku oblečený/á a být venku úplně nahý/á – někdo to může považovat za výzvu, ale pro mě to byl prostě nový prvek. Takže ta část s nahotou mě vůbec nebrala. Nikdy jsem s tím neměl/a problém. Spíš to bylo o tom, že jsem zase mohl/a využít své umění přežít.

Reakce fanoušků byly ze začátku šílené, ale teď už mi zůstali jen ti dobří lidé, říká první transgender soutěžící z reality show Nazí a vystrašení


Myslíte si, že ostatní účastníci této řady měli stejný problém s tím být nazí před kamerou, nebo jste si byli mnohem jistější než oni? 

Upřímně řečeno, myslím si, že právě díky tomu jsem získal/a sebevědomí. Není to tak, že bych kdykoliv předtím sebevědomí neměl/a, ale prožít něco takového dá člověku nový pohled na sebe sama. Jsme velmi menšinoví lidé, což mě dělá jiným/jinou, než je naprostá většina lidí na světě. Myslím si, že potom to člověku tak nějak dá nový pohled na sebe sama a že jsem trochu jiný/á než všichni ostatní na světě…alespoň skoro všichni ostatní. Sice možná mám jiné tělo, ale právě to mi dalo sebevědomí v tom, kdo jsem a co mám.

Co se týče vaší účasti v reality show Nazí a vystrašení (Naked and Afraid), zaznamenal/a jste nějakou odezvu od fanoušků pořadu? Obával/a jste se jejich názorů nebo něčeho podobného?

Až do premiéry jsem se nebál/a. Strach přišel těsně před tím, než můj díl vyšel – když byly v televizi reklamy, to jsem se opravdu bál/a. Všichni lidé na internetu se zdáli být naprosto negativní a proti tomu, abych se vůbec v první řadě výzvy účastnil/a. Po odvysílání už to bylo lepší. Víc lidí na mě reagovalo pozitivně než naopak. Takže ve své podstatě to bylo ze začátku šílené, ale teď už se to uklidnilo natolik, že se se mnou baví jenom ti dobří lidé.

Myslíte si, že vaše kariéra u letectva byla dobrou průpravou na tuto reality show, například z hlediska výzev, kterým jste v ní jako soutěžící vystaveni? Zažil/a jste v show nějaký konkrétní aspekt výzvy k přežití, který vás během natáčení vyděsil?

Věřím, že letectvo mi v přípravě na účast v tomto pořadu obrovsky pomohlo. Když vstoupíte do vojenské sféry, není to jen „čestná práce“, jak bychom řekli v armádě. Takže to, že jsem byl/a u letectva, prošel/prošla jsem námořním výcvikem a vším ostatním, co jsem v armádě dělal/a, mě opravdu ovlivnilo a pomohlo zvládnout výzvu. Nebudu tvrdit, že je to jediná věc, která byla hnacím faktorem mého úspěchu, ale určitě měla velký podíl.

Už jste trochu zmínil/a reakce fanoušku… S jakými reakcemi se celkově ve svém okolí setkáváte?

Měl/a jsem dobré i špatné reakce jak od rodiny, tak od přátel i fanoušků. Vždycky to bylo takové nahoru a dolů. Zažil/a jsem spoustu silně negativních reakcí, ale také jsem se setkal/a s nesmírnou láskou, která mě prostě ohromila. Nikdy jsem neviděl/a žádnou střední cestu. Lidé mě buď milují, nebo nenávidí. A to mi nevadí, protože to jen ukazuje, že nejsem typ člověka, který potřebuje rozdělenou osobnost.

Máte nějaké plány do budoucna? Nějaké sny, na které se nyní chcete zaměřit? Motivovala vás účast v tomto pořadu k něčemu, co byste chtěl/a zkusit v budoucnu? Třeba v nějakém jiném televizním pořadu nebo tak podobně?

Rozhodně se rád/a zúčastním dalších epizod a soutěží, pokud o mě budou stát. Poznal/a jsem spoustu skvělých lidí a spojil/a jsem se s mnoha lidmi, o kterých se mi ani nesnilo. Ale zároveň není nad to stát hrdě ve světle světa. Takže ano, rozhodně bych se hned pustil/a do další výzvy, a pokud se mi naskytne příležitost, využiji ji.Outsider a Insider: Kabát z ostudy v šatníku Miss World Kuchařové a pomsta Tiffany RichBitch

Související články

Další články

Nejnovější kauzy