Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 Český slavík 2023

Reakce diváků na Zátopka: Václav Neužil se snad do sportovce převtělil, píší nadšeně lidé

Zátopek: Václav Neužil se snad do sportovce převtělil, píší diváci
Zdroj: Lucky Man Films
+ Dalších 5 fotografií
film

"Když nemůžeš, tak přidej!" Tato věta Emila Zátopka se lidem vryla do paměti a naprosto zlidověla. Příběh nezdolného sportovce mapuje snímek z roku 2021, který režíroval David Ondříček. Film s názvem Zátopek mohli lidé zhlédnout dnes večer na ČT1. Na ČSFD se to jen hemží pozitivními reakcemi.

Film Zátopek, který měl premiéru na festivalu v Karlových Varech, diváky nadchnul. Snímek o legendárním běžci Emilu Zátopkovi mapuje nejen jeho sportovní kariéru, ale i jeho soukromí. Příběh o nezlomné síle vůle a jedinečném vztahu dvou lidí –  Emila a Dany Zátopkových (Martha Issová) – kteří navzdory mnoha překážkám spolu strávili celý život, si na ČSFD vysloužil 79 %.

Neužil diváky nadchnul

Řada lidí vyzdvihuje herecký výkon Václava Neužila coby slavného atleta. "Vašek Neužil předvádí opravdu fantastický herectví," píše uživatel Enšpígl. "Snímek má od začátku tempo, Václav Neužil se do Zátopka snad převtělil, dobová atmosféra, hudba i antuka skvěle pracují, k hercům taky nemám výhrad, Frecheville dodal světovost, od čurd (Heřmánek, Mišík) přes jako vždy přesného Mikluše až ke spolehlivé Issové, a já byl doopravdy unesen," dodává Tosim.

"Je to takový ten líbivý film, který neurazí, ok, nějaké epizodky ze života mlčky (příp. s úsměvem) přejdeme a jedeme dál... to mě trochu zamrzelo, na druhou stranu Václav Neužil ml. je skvělý, Issová taky a vůbec je tenhle počin Ondříčka značně osvěžující, takže jo, Zátopek stojí za to," shrnuje charlosina.

Tvrdé tréninky a úprava jídelníčku

Když už jsme u hlavní postavy, jak na natáčení vzpomíná Neužil? "Emila jsem si nastudoval, měl jsem ho nějak v sobě, věděl jsem, jak na něj půjdu, a začali jsme točit. Režisér David Ondříček z toho ale byl hned na začátku rozpačitý. Zhrozil jsem se, co je špatně, a on mi řekl: 'Moc ho hraješ.' Doporučil mi, abych zapomněl na kameru a nepředváděl Zátopka. Právě David mi pomohl se do role dostat, je to nějaký jeho zázračný elixír. Jakmile jsem se uvolnil, užil jsem si to," prozradil loni herec pro eXtra.cz.

Kvůli roli musel Neužil na sobě tvrdě zapracovat. Při přípravě zhubl sedm kilo, podstatně upravil svůj jídelníček a často běhal. "Trénoval jsem zhruba třikrát až čtyřikrát týdně," upřesnil pro eXtra.cz.

Jeho dřina přinesla nakonec ovoce. Nejenže se životopisný snímek lidem líbí, ale ocenili ho i odborníci. Film získal osm Českých lvů.

Tajný vztah Kristýny a Andreje z Big Brothera. Znali se ještě před show

Související články

Další články

Nejnovější kauzy