Trendy
válka na Ukrajině Olympiáda v Paříži Petr Pavel kauza Kramný

Reakce členů královské rodiny na Megxit: Naštvání, slzy i spousta nadávek

Reakce členů královské rodiny na Megxit: Naštvání, slzy i spousta nadávek
Zdroj: extra.cz
Předchozí Další
+ Dalších 18 fotografií
odchod
Když na Instagramu princ Harry (35) a Meghan Markle (38) oznámili takzvaný Megxit, celá královská rodina byla v šoku. O tom, že hodlají žít odděleně, vzdát se královských povinností a vydělávat si sami na sebe, se nikomu nezmínili. Jak příbuzní reagovali na to, že jim Meghan a Harry takhle zákeřně dali košem?

Pro celou královskou rodinu bylo prohlášení o takzvaném Megxitu velkým překvapením. Princ Harry a Meghan Markle dopředu nikomu neřekli, co hodlají veřejnosti oznámit. Dokonce i sama královna Alžběta II. se nepříjemné novinky dozvěděla z televize v době, kdy už o nich věděla polovina země. Jak reagovala ona a další členové královské rodiny?

Královna Alžběta II.

Královna má být podle informací britských médií rozhodnutím Harryho a Meghan hluboce zraněna. Sám Harry jí chtěl o plánech říct dopředu, nicméně nehodlal s ní vést diskuzi a zkrátka jí chtěl jako vnuk babičce vysvětlit, proč je z jeho úhlu pohledu tento krok nutný.

Ačkoliv Alžběta něco tušila, myslela si, že její striktní zákaz jakákoliv rozhodnutí zveřejňovat bez předchozí diskuze zabrání pohromě. Princ Harry však nakonec upřednostnil názor své ženy, která údajně byla na pokraji zhroucení, a i bez souhlasu své babičky prohlášení vydal. Sama královna po summitu ohledně Harryho a Meghaniny budoucnosti přiznala, že je z jejich rozhodnutí smutná.

Princ Philip

O poznání peprnější reakci než královna měl její manžel princ Philip. Podle deníku The Sun reagoval otázkou, na co si Meghan a Harry sakra hrají. Oba navíc obvinil z toho, že nerespektují královnu ani zbytek rodiny. Jejich chování označil za drzé, nesmyslné a víc než smutek projevil ohromný vztek.

Princ Charles

Samotného otce prince Harryho se celá situace dotkla ještě o něco víc. Princ Charles svému synovi a jeho choti zaplatil nábytek v jejich domě Frogmore Cottage a velké peníze investoval i do jejich svatby. Každá libra šla z jeho kapsy a údajně to dělal proto, aby se obyčejná Meghan v královské rodině cítila jako doma. Zaměstnanci paláce hovoří o tom, že v Charlesovi se pere vztek se smutkem.

Kate Middleton

Vévodkyně z Cambridge je známá tím, že se příliš nevyjadřuje v situacích, v nichž jí to nepřísluší. Stejně tak Kate Middleton mlčela i poté, co se dozvěděla zprávy o "královském důchodu" Meghan a Harryho. Naštvat ji ale mohlo především to, že s prohlášením šli ven v den jejích narozenin, čímž na sebe strhli veškerou pozornost.

Princ William

Princ Harry a princ William si od dětství byli velmi blízcí a v britském tisku se hned několikrát psalo, že po příchodu Meghan Markle do rodiny se jejich cesty začaly oddělovat. Podle Sunday Times se William svěřil jednomu ze svých přátel, že narušené pouto mezi ním a jeho bratrem ho velmi mrzí. Prý v minulosti byli téměř jako jedna duše a nyní se rozdělili na dvě naprosto odlišné existence.

Utajený spor Slávka Boury s Železným. Rande pro LGBT natočil navzdory zákazu ředitele Novy, ten se pak chlubil cizím peřím

Související články

Další články

Nejnovější kauzy