Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Rázná slova dcery Josefa Laufera (82) o tátovi v kómatu: Nikdy to nevzdám

Josef Laufer na snímku z roku 2018.
Zdroj: Profimedia.cz
+ Další 3 fotografie
LÁSKA

Dcera nemocného zpěváka Josefa Laufera (82) Ester Lauferová s eXtra.cz promluvila o silném vztahu s tatínkem i o jeho nedávných narozeninách. A jsou to dojemná slova.

Josef Laufer: Nikdy se nevzdám naděje, říká dcera

„U tatínka není vůbec nic nového. Ale mohu vás ubezpečit o jednom: nestane se, že by někdy proběhl poslední pokus o zlepšení jeho stavu. Nikdy se nevzdám naděje. Nikdo na světě nemůže říci, že se to nemůže zlepšit,“ řekla eXtra.cz Ester Lauferová, která se snaží pendlovat mezi oběma svými rodiči.

Vegetativní stav

Vegetativní stav, jinak zvaný i apalický syndrom, je zvláštním typem poruchy vědomí. Člověk ve vegetativním stavu má zachované kmenové reflexy včetně spontánního dýchání a srdeční akce. Není ovšem schopen komunikace a nemůže žvýkat ani polykat.

„O mamince mluvit nebudu, je to soukromá záležitost. Ale že by jela navštívit tatínka, to není v plánu. Návštěvy jsou navíc nyní opět omezené. Každopádně na tátu čeká, mají silné pouto,“ svěřila se nám dcera umělce a známé kostýmní výtvarnice Ireny Greifové. Ta s ohledem na svůj věk (82) a předchozí potíže je také ve zdravotnickém zařízení.

Dojetí

Zpěvák Josef Laufer nedávno oslavil narozeniny a Ester potěšilo, že na něj přátelé nezapomněli a intenzivně se o něj zajímají.

„Překvapilo mě, kolik gratulantů se ozvalo. Bylo to od nich moc hezké. Asi ho lidé mají opravdu rádi. Byla jsem až dojatá, jak moc lidí a přátel na něj stále myslí,“ dodala Ester Lauferová.

Co se stalo

Zpěvák Josef Laufer byl v roce 2020 zkraje roku na poměrně banální operaci srdeční chlopně, při ní ale došlo k vážným zdravotním komplikacím a oblíbený umělec posléze na 130 dní skončil v kómatu.

Po jakémsi částečném probuzení se ale bohužel déle než rok jeho zdravotní stav nijak nezměnil, a tak zaznívají hlasy (související se zkušenostmi s pacienty ve vegetativním stavu), že šance na návrat do běžného života je bohužel zcela mizivá. Nicméně člověk není číslo ve statistice či tabulce, stát se může cokoli, a tak je fantastické, že Ester Lauferová odmítá podléhat jakýmkoli prognózám.

Související články

Další články