Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Rázná protikoronavirová opatření na Mallorce: V hlavním městě se zavřou hospody a restaurace

Rázná protikoronavirová opatření na Mallorce: V hlavním městě se zavřou hospody a restaurace
Zdroj: Pixabay
+ Další 3 fotografie
pandemie
Pandemie koronaviru je stále ve hře a na Mallorce nařídily úřady uzavření všech hospod a dalších zařízení v hlavním městě. Jde hlavně o turisty a spoustu mejdanů, které byly pořádány - porušovala se tím bezpečnostní opatření, která kvůli celosvětové pandemii vznikla. Upozornil na to ministr cestovního ruchu Iago Negueruela, na něj se odvolala agentura DPA.

Radikální opatření a omezení kvůli koronaviru nařídily úřady na španělském ostrově Mallorca. Rozhodly se kvůli turistům a neustálým večírkům uzavřít většinu hospod a restauračních zařízení v ulicích hlavního města Palma de Mallorca. Vláda tak reagovala na porušování bezpečnostních opatření, která kvůli pandemii vznikla.

Mohou za to turisté, porušovali opatření

Opatření budou trvat po dobu dvou měsíců, jak uvedl ministr Negueruela. Obyvatelé ostrova chtěli zabránit šíření nákazy, ale turisté a někteří majitelé restauračních zařízení celý systém narušili. Ministr dal jako příklad stovky turistů tancujících na plážích, mělo jít o Brity a Němce. Byli bez roušek a nedodržovali mezi sebou rozestupy - tedy 1,5 metru.

Na Mallorce totiž platí, že lidé musí mít zakrytý nos a ústa i venku, pokud není možné dodržet minimální rozestupy. Podobná opatření se zavřením hospod byla zavedena i v ulici Panta Bullena v letovisku Magaluf. Je zhruba 10 kilometrů daleko od hlavního města.

Související články

Další články