Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině Jaromír Soukup

Razie u Adama Vojtěcha: Detektivové vyšetřují nákup respirátorů. Ministra jsem varoval, vzkázal Bartoš

Razie u Adama Vojtěcha: Detektivové vyšetřují nákup respirátorů. Ministra jsem varoval, vzkázal Bartoš
Zdroj: Profimedia.cz
+ Další 2 fotografie
vyšetřování
Nákup a prodej ochranných pomůcek během nouzového stavu začala prošetřovat Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ). Zásah se týkal několika firem i ministerstva zdravotnictví.

Detektivové NCOZ v pondělí prošetřovali dodávání respirátorů během nouzového stavu. Společnost Recea Prague je totiž prodala ministerstvu zdravotnictví za 6,9 milionu korun. Tato částka se mnohým politikům zdá přemrštěná.Vrchní státní zastupitelství obdrželo během koronavirové krize několik trestních oznámení týkajících se právě prodeje ochranných pomůcek. Prošetřováni tak byli i další dodavatelé.

„Ano, v pondělí byla provedena domovní prohlídka a také prohlídka v sídle mé firmy,“ potvrdil pro Seznam Zprávy majitel společnosti Radek Kunc. „Policie vše prohledala, zabavila mi osobní počítač a telefony a také originální účetnictví,“ doplnil.

Policejní zásah se nevyhnul ani ministru zdravotnictví Adamu Vojtěchovi. „Na vyžádání policie jsme v několika případech poskytli součinnost, stejně jako to děláme u dožádání finančních, celních i jiných orgánů,“ napsala Seznam Zprávám mluvčí ministerstva zdravotnictví Gabriela Štěpanyová.

Výrok Bartoše

K nečekané razii promluvil například pirát Ivan Bartoš. „Pana Adama Vojtěcha jsem varoval již v dubnu a vysvětlil, že je nutné nakupovat ochranné pomůcky od důvěryhodných dodavatelů. Když zakázku získala firma zaměřená na cukrářství, vedená osobou s 18 exekucemi, zatímco další získali lidé hledaní Interpolem, nezbývalo nám než jednat," napsal Bartoš na Twitter.

Společnost Recea Prague se s Adamem Vojtěchem původně domluvila na objednávce za více než 300 milionů korun. Část dodávky se ale později zrušila, protože firma podle ministra Adama Vojtěcha nedopravila ochranné pomůcky včas.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy