Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karlos Vémola koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Rath chce vypovídat v kauze Čapí hnízdo: Jsem klíčovým svědkem, vzkazuje Babišovi

Rath chce vypovídat v kauze Čapího hnízda.
Zdroj: profimedia.cz
David Rath je už pátý rok stíhaný za korupce. Přesto tvrdí, že chce vypovídat v kauze Čapí hnízdo Andreje Babiše. Je prý klíčovým svědkem.

David Rath je sám už pět let vyšetřovaný pro korupci a nyní tvrdí, že má závažné důkazy v kauze Babišova Čapího hnízda. S informací přišel zpravodajský web Seznam. "Mohu hrát roli klíčového svědka,“ prohlašuje Rath.

Rath podle Seznamu s Babišem ohledně Čapího hnízda jednal v době, kdy byl ještě hejtmanem Středočeského kraje. Je to v období, kdy podle Babiše neměl s Čapím hnízdem nic společného. Rath ale tvrdí opak.

„Několikrát jsme se spolu následně sešli v přítomnosti dalších osob. Pan Babiš nám o všem dost podrobně vyprávěl,“ řekl Seznamu. Prý má písemná svědectví ohledně sporné dotace. Důležitá fakta prý mohou potvrdit i jeho svědci.

Podle policie jsou Rathova slova pravdivá. Jestli ho ale budou ohledně Čapího hnízda vyslýchat, zatím tají. Pokud ale přece jen budou Ratha ohledně Čapího hnízda vyslýchat, čekají podle Seznamu Andreje Babiše vážné problémy.

Související články

Další články