Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021 Český lev 2021

Nejnovější kauzy

Rasový skandál v Americe: Bělošský hlídač školy surově vláčel po zemi černošskou studentku

Amerikou hýbe další skandál s rasovým podtextem. Jako lavina se internetem šíří video, které natočil student, na jehož spolužačku použil evidentně nepřiměřenou sílu člen ochranky školy.

Učitel, se kterým podle výpovědi spolužáků dívka naprosto nespolupracovala při hodině a vyrušovala, byl nucen zavolat školní ochranku k vyřešení celé situace. Ta je na amerických školách běžná. V České republice se o ní uvažovalo po tom, co se ve Žďáru nad Sázavou stala tragédie a Petr Vejvoda, šestnáctiletý chlapec, který přispěchal na pomoc své spolužačce, zemřel na bodnou ránu do srdce, kterou mu uštědřila schizofrenička Barbora Orlová.

Potom, co dívka ve škole v americkém státě Jižní Karolína neuposlechla výzvu učitele, aby opustila třídu, přišel muž z ochranky, který dívku surovým způsobem ze třídy vyvlekl. Strážný, identifikovaný místní policií jako Ben Fields, s dívkou hodil o zem, táhl ji za ruku po zemi a později ji držel i za krk.

„Znám tu dívku. Nikdy nikomu nic neudělala. Nemůžu uvěřit, že se něco takového stalo. Nikdy v životě jsem nic takového neviděla – svalnatého chlapa, který může vážit tak 140 kilo, aby použil tolik síly na malou holku. Opakovala jsem jen ‚tohle ne, tohle ne‘. Nemůžete dělat něco takového malé holce. Vždyť měří 160 centimetrů,“ řekla rádiu WLXT osmnáctiletá Niya Kenny.

Video už zhlédly desítky tisíc lidí a vzhledem k tomu, že je na internetu teprve několik hodin, bude počet lidí ještě stoupat.

Místní školní inspekce již slíbila, že incident ve Spring Valley High School prověří, stejný slib dal i úřad místního šerifa.

Související články

Další články