Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Rasistický výrok Bendové o "černém pekle": Vyostřuje to vztahy mezi Čechy a černochy, říká fotbalista

Rasistický výrok Alice Bendové: Vyostřuje to vztahy mezi Čechy a černochy, říká fotbalista
Zdroj: archiv Alice Bendová / archiv Aaron Donkor, koláž eXtra.cz
+ Další 2 fotografie
hloupost!
V posledním týdnu se na sociálních sítích řeší výrok herečky Alice Bendové (47), která reagovala slovy "černé peklo" na současné dění v Miami. Komentář, který umístila pod příspěvek moderátorky Zuzany Belohorcové (45), zanedlouho smazala, ale následně jí to nedalo a na svém profilu se znovu k celé kauze vyjádřila. Oblíbená herečka patrně netušila, jakou smršť tím rozpoutá. Pod příspěvkem se začaly totiž objevovat velmi vyhrocené komentáře a Bendová celý post následně smazala. K celé situaci se pro eXtra.cz vyjádřil fotbalista Aaron Donkor, který je přesvědčen o tom, že slova Alice Bendová byla dost nešťastná.

"Fuj. Černý peklo na zemi. Ať žije Biden, že? Je to smutný, že se tam dlouho nepodíváme," napsala herečka Alice Bendová pod příspěvek moderátorky Zuzany Belohorcové, která se veřejně vyjádřila k tomu, proč se i s rodinou odstěhovala z Miami do Španělska.

"Napsala jste černé peklo a že díky Bidenovi. No, starosta je republikán a může za to prezident? Napsala jste rasistický příspěvek a ještě to budete rozmazávat," reagovala jedna skupina lidí na nevhodný komentář Bendové.

Druhá část se ale herečky zastávala s tím, že konečně někdo řekl pravdu bez obalu nahlas. "Za mě máte taky velký palec nahoru. Nebojíte se komentovat věci, jak cítíte a to je třeba v boji proti hnusu. Sdílím váš názor," píší další.

Nešťastné vyjádření, vyostřuje to vztahy mezi Čechy a černochy

Pro redakci eXtra.cz se k celé kauze vyjádřil fotbalista Aaron Donkor. "To, co Alice Bendová pronesla, je nešťastné. Nešťastné, protože to ukazuje neznalost. Mohu říci, že přestože z mojí zkušenosti jsou Češi k jiným kulturám sice opatrnější, občas se objeví i radikálnější názor. Z mého pohledu to ale značí spíše neznalost než nějakou velkou nenávist," říká sportovec.

"Nemyslím si, že je Alice kovaná rasistka. Ale když je ještě v dnešní době možné, že se někdo podivuje nad tím, kde se v Americe vzali černoši, je mi to trochu líto. Jenže se jí ani nedivím, protože v Evropě se obecně o Africe a menšinách moc neučí a spousta lidí nás pak považuje za zaostalce. To tak samozřejmě není," pokračuje.

"Jenže co mě trápí víc než názor jedince, je to, že Alicin výrok jen zostřuje vztahy mezi Čechy a černochy žijícími v ČR. Její komentář zrovna moc nepomáhá slušným lidem, kteří se snaží zapadnout, poctivě tu pracují a chtějí žít slušným životem. Takový komentář pak zamrzí," dodává.

" style="border: none; position: relative; visibility: visible; display: block; margin: 0px; padding: 0px;" height="120px" width="400px">

Radka Kašpárka ničily výbuchy vzteku i alkoholismus. Pracovat se mnou bylo peklo, přiznává. Odnesl to i soutěžící MasterChefa

Související články

Další články

Nejnovější kauzy