Trendy tagy očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi

Nejnovější kauzy

Rasistický útok na snoubenku prince Harryho: Princezna ji urazila na obědě u královny!

Ou.
Zdroj: Profimedia
+ Dalších 20 fotografií
Královna Alžběta pořádala svůj tradiční předvánoční oběd, kam byla samozřejmě pozvána i Harryho (33) snoubenka Meghan (36) a vůbec celá aristokratická rodinka. Na oslavu dojela i princezna Michael z Kentu, která proti sobě poštvala mnoho lidí.

Fotografové ji totiž před příjezdem na večeři vyfotili. Michael na sobě měla elegantní bílý kabát, ale horší brož si asi vybrat nemohla. Zvolila kontroverzní bižuterii zvanou blackamoor, která byla oblíbená během času kolonií a odkazuje k otroctví. Jako veřejná osoba by ji princezna zřejmě neměla nosit vůbec, ale ona si ji záměrně vzala na akci, kde byla přítomna i Meghan, která má v Africe kořeny a jejíž maminka je černoška.

Bižuterie je považována za rasistickou, protože znázorňuje černochy a černošky v pozicích odkazujících k otroctví. „To si Meghan rozhodně nezasloužila,“ shodují se naštvaní Angličané na sociálních sítích. „No jo, co taky čekat od snobské a nabubřelé královské rodiny,“ dodává další komentář na britském webu Mirror.

Princezna Michael měla problémy už dříve. V roce 2004 měla na charitativním večeru v New Yorku urazit černošský pár a manželům říct, ať se vrátí zpátky do své kolonie. Ona se ale proti obvinění ohradila a řekla, že procestovala část Afriky a považuje tuto zemi za „rozkošnou“.

Sama Meghan (36) přiznala, že s rasistickými poznámkami má své zkušenosti. Několikrát zažila, že kolemjdoucí na její maminku řvali, že je „za**anej n*gr“. „Vždycky mi to vehnalo slzy do očí,“ vzpomíná americká herečka.

Související články

Další články