Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hrdinové ze záchranky StarDance 2019 Horoskop Počasí

Nejnovější kauzy

RASISTICKÝ ÚTOK na českého zpěváka: Ben Cristovao má za sebou nechutnou zkušenost

+ Dalších 43 fotografií
DALŠÍ PONÍŽENÍ
Českem doznívá aféra okolo rasistických komentářů některých diváků televize Nova směrem k nové postavě Ulice, černochovi Jaredu Baileymu. Své o hloupých předsudcích některých lidí ví ale i Ben Cristovao (31). A dočkal se jich například i od Němců!

„Vzpomněl jsem si na mou cestu sem do Ria, kdy jsem si ‚připlatil‘ za trochu více místa pod nohama a trochu méně čekání na ‚nalodění‘. Už v té ‚prioritní‘ frontě mě pár skvěle oděných gentlemanů za mnou v němčině nepřímo upozornilo, že stojím ve špatné lajně a že economy se naloďuje až později. Což chápu, neb jsem byl vskutku i do Brazílie jediný pasažér této barvy v této ‚vysoké společnosti‘, a tak jsem jen s úsměvem pokračoval,“ napsal na Instagram Ben.

„Co mě ale překvapilo, je to, že toto povýšené chování nebylo aplikováno jen na mě, ale i na letušky a vůbec celý personál letiště. Lidé ve vyšší třídě mají často opravdu pocit, že jsou i vyššími lidmi, a tak projevují nižší známky inteligence a zapomínají slušně poprosit, poděkovat, navázat oční kontakt, když si něco přejí, a další vychytávky, které bych očekával v repertoáru každého slušně vychovaného jedince,“ pokračuje Ben Cristovao (31), který rovnou přidal zkušenostmi vypozorované moudro.

Moudro o vyprazdňování

„Peníze jsou očima moudrého člověka opravdu jen prostředek, nikoli společenský status. Ten je v charakteru, vzdělanosti a vychování, které se bohužel/bohudík pro některé majetné burany koupit nedá,“ myslí si.

„Nemluvím z jedné zkušenosti. Nohy si protahuji častěji a navíc si tohoto fenoménu častokrát všímám i ve VIP zónách míst, na kterých se občas objevím. Nezapomínejme, že všichni kadíme stejná smradlavá (přidán emotikon lejna – pozn. red.) a nikdo nejsme nic víc než to, jak se na zemi chováme,“ dodal.

Souhlasíte s ním? Nebo podle vás rasismus pomalu neexistuje a všichni jen zbytečně hysterčí?

Mohlo by vás zajímat

Další články