Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hana Krampolová koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Rasisticky útočila na Romy: Prodavačka z knihkupectví Tereza dostala výpověď

Zdroj: Profimedia.cz, Twitter
rasismus
O práci přišla prodavačka z knihkupectví Kanzelsberger v Jablonci nad Nisou. Její příspěvky na sociální síti Twitter vyvolaly bouři, Tereza B. se v nich rasisticky opírala do Romů. Nejprve se vysmívala patnáctiletému chlapci, potom prohlašovala, že "procházka po brněnským Cejlu je příjemnější než zaučovat cikánku". Od zaměstnavatele dostala okamžitě padáka!

Prodavačka z jabloneckého knihkupectví Tereza B. na sebe upozornila rasistickými příspěvky na Twitteru.

„I procházka po brněnským Cejlu mi byla příjemnější než zaučovat v práci cikánku,“ napsala pod pseudonymem Tereza Bart. „Každý přece ví, že normální barva je bílá,“ dodala žena.

Ještě předtím zesměšňovala patnáctiletého chlapce, který se v knihkupectví ucházel o brigádu. „Tohle už je na víno, ty vole,“ vzkázala uštěpačně.

Dostala padáka

Její rasistické komentáře ale nezůstaly bez odezvy, všiml si jich Daniel Hůle z Člověka v tísni. Ten ve svém příspěvku označil společnost Kanzelsberger, ve které žena pracovala. Kvůli nevhodnému chování dostala padáka.

„Dobrý den, jen pro Vaši informaci, pan Kanzelsberger považuje chování prodavačky za profesně odpudivé a prodavačka už u nás ode dneška nepracuje,“ reagovalo v pondělí knihkupectví.

Informace o propuštění potvrdila portálu idnes.cz i mluvčí firmy Jana Kmuníčková.

Související články

Další články