Unikátní situaci řeší Fotbalová asociace ve třetí třídě děčínského okresního fotbalového přeboru, kterou vede romský tým TJ Junior Roma poté, co se proti němu „záhadně“ nedostavili soupeři v prvních dvou kolech.

Podle pravidel tak obě utkání chlapci z Děčína vyhráli kontumačně 3:0, aniž by kopli do mičudy. V prvním kole proti nim nenastoupil domácí Františkov, o víkendu nepřijel soupeř z Rybniště.

Rasové důvody prý za podivným chováním soupeřů nejsou. Serveru IDnes.cz to alespoň tvrdil okresní sekretář svazu Šefčík: „Vedení klubů mělo obavy z toho, že by mohlo hlavně mezi diváky dojít k nějakým nepředloženostem. Hráčů se nebojí,“ což je na první pohled, pan sekretář odpustí, do nebe volající kravina, což uvedenému zdroji potvrdila i sekretářka z Rybniště, jež utkání s romským klubem teprve čeká: „Nikdo si neumí představit, jak je jejich hra agresivní, jak jsou vulgární. Raději zaplatíme pokutu, než bychom s nimi hráli,“ a dodala, že do utkání se na podzim nebude chtít nikomu.

Kauza mezitím žije vlastním životem na Facebooku, kde se dokonce objevila tvrzení, že kluby pracují na petici proti romskému soupeři, který se s obtížemi potýká od svého vzniku v roce 2011, kdy nahradil celek FC Děčín, rovněž vesměs romský, který kvůli rvačce při mistráku s děčínskou Lokomotivou pár měsíců předtím vyloučili ze soutěže.

„Můžu vás ujistit, že na FC Děčín nemáme žádnou návaznost. Nechceme, aby se 
u nás dělo to, co se dělo u nich. Máme s mládeží i s muži jiné cíle. Chceme, aby lidé v Děčíně viděli, že chceme reprezentovat město. Aby naše děti někam patřily,“ opakovaně tvrdí Děčínskému deníku trenér a předseda oddílu Pavel Horváth, který je z celé situace nešťastný a odmítá přijmout fakt, že by jeho svěřenci postoupili příští rok do druhé třídy tak, že vyhrají tabulku díky kontumacím.

Což by se ale stát nemělo, protože jeden ze soupeřů, Dolní Habartice, už deklaroval, že v listopadu utkání s TJ Roma odehraje. Nebohé Romy z Děčína, kteří mají rádi fotbal a nemají ho s kým hrát, čeká v sobotu utkání ve Verneřicích, které zřejmě skončí opět jejich „vítězstvím“ 3:0…