Raquel Welch je jednou z hvězd, které vypadají skvěle i v pokročilém věku. Ačkoliv sama přiznala, že čas od času podstoupí nějaké to zkrášlení formou botulotoxinových injekcí, očividně to s nimi zas tak moc nepřehání.

Kráska s jihoamerickými kořeny se narodila v Chicagu jako Jo Raquel Tejada. Je nejstarší ze tří dětí bolívijského inženýra a anglické herečky. Společně s rodinou, která ji podporovala ve zpěvu a tanci, se jako malá přestěhovala do Kalifornie. V dospívání vyhrála několik korunek miss a živila se jako servírka.

Po nějakém čase se rozhodla pro kariéru modelky, načež prorazila i jako herečka. Pravdou je, že filmové tvůrce spíše než její talent zaujala její přepychová postava a bujné poprsí, ale divácký úspěch to snímkům jako byly Tři mušeketýři či komedie Zvíře přineslo. Od osmdesátých let ale její kariéra začala upadat a herečka se objevovala jen v epizodních rolích.

Ačkoliv měla Welch během své kariéry možnost seznámit se s muži jako byl Elvis Presley, Frank Sinatra či Jean-Paul Belmondo, odmítá nařčení, že byla jejich milenkou. Sex je pro ni vyjádřením vzahu a je podle ní mnohdy přeceňovaný. Sama byla vdaná čtyřikrát, ani jedno manželství se jí ale nevydařilo. Má syna Damona a dceru Tahnee, která jde v jejích šlépějích – pracuje jako modelka a herečka.