Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Rány byly skutečné: 8 věcí, které jste o Slunce, seno a pár facek určitě nevěděli

Zdroj: TV Nova
+ Dalších 10 fotografií
film
Komediální trilogie Slunce, seno už patří mezi legendy české kinematografie. Příběhy z jihočeských Hoštic jsou zkrátka nezapomenutelné a každé opakování slaví divácký úspěch. Málokdo tuší, že v druhém dílu, Slunce, seno a pár facek, došlo ke skutečnému násilí. Co přesně se stalo a co dalšího o filmu nevíte?

Slunce, seno a pár facek jste mohli vidět tisíckrát, ale některé detaily vám určitě dosud unikaly. Vybrali jsme osmičku šílených pravd o druhém díle legendární komediální série, o nichž jste zaručeně neměli tušení.

  • 1. Věčně reptající babičku upoutanou na lůžko hrála Valerie Kaplanová. Její představitelka z prvního dílu, Erna Červená, totiž roku 1985 zemřela.
  • 2. Představitelka Blaženy Škopkové Veronika Kánská měla za jeden natáčecí den 160 Kčs. To by dnes bylo přibližně 850 Kč.
  • 3. Na premiéru v plzeňském amfiteátru dorazilo na 33 000 diváků.
  • 4. Svým ziskem zachránil druhý díl trilogie Slunce, seno krachující barrandovská studia. Do kina na něj přišly víc než 3 miliony diváků.
  • 5. Natáčení závěrečné scény, kde se celá vesnice při svatebním obřadu začne mlátit, nebyla žádná legrace. Herci se totiž doopravdy fackovali. Pár komparzistů si na plac tajně přineslo pálenku, aby se jim násilná scéna lépe točila.
  • 6. A když jsme u toho, „fackovací scéna“ se natáčela šestnáctkrát.
  • 7. S Pavlem Kikinčukem, který si v prvním díle zahrál Šimona Pláničku, se původně počítalo i v tomto pokračování. Kvůli špatné domluvě s produkcí se však natáčení nemohl zúčastnit, byl zrovna v Německu. Troška proto Šimona ve filmu poslal na vojnu.
  • 8. Doktůrka Káju Kroupu měl původně hrát Oldřich Kaiser. Jelikož se ale Troškovi zalíbil Josef Stárek, číšník z pražské hospody, který neměl s hraním žádnou zkušenost, nakonec do role obsadil jeho.

Související články

Další články