Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Ranní a večerní rituály královny Alžběty II.: Před spaním pije svůj elixír mládí

Zdroj: Showpix
rutina
Královna Alžběta II. (94) se i ve svém věku těší výborné kondici, na příležitostných společenských akcích či fotkách na sociálních sítích vypadá moc dobře a zdá se, že důvod je jasný. Má totiž jasně určenou ranní i večerní rutinu, kterou dlouhodobě dodržuje. Jako si některé babičky v Česku dopřávají před spaním panáka pálenky, královna jde v podobné stopě. Jen volí jiný nápoj.

Je známo, že členové britské královské rodiny se dožívají vysokého věku. Genetika má samozřejmě v tomto ohledu velký vliv, ale stejně tak je důležitý režim, který si aristokraté určují. Královna Alžběta II. má například ranní i večerní rutinu, kterou dodržuje už dlouhá léta.

Královnina sestřenice Margaret Rhodes podle deníku The Sun prozradila, že královna si vždy před spaním dopřává sklenku šampaňského. Není jasné, jakou značku konkrétně pije, ale v minulosti udělila ocenění Bollingeru, Krugu, Lansonu a Pol Rogeru, tudíž pravděpodobně je to jedna z těchto.

Je všeobecně známou informací, že kromě šampaňského před spaním má královna ráda gin s Dubonnetem, což je sladký vinný aperitiv. To má být dokonce její ze všech nejoblíbenější drink, který ale do její rutiny nikterak nepatří.

Ranní rutina

V poslední době si Alžběta II. po probuzení a ranní hygieně ráda pochutná na misce cereálií, bývalý královský kuchař Darren McGrady ale tvrdí, že dokud v kuchyni pracoval on, měla královna k snídani nejraději míchaná vejce s uzeným lososem. Ta občas vyměnila za toasty s marmeládou.

Podle McGradyho není královna typem člověka, který by měl své nejoblíbenější jídlo a pokrmy si vyloženě vychutnával. Naopak spíš jí hlavně proto, aby žila, nežije aby jedla a rozhodně není vybíravá. V podstatě byla schopná sníst cokoliv, co jí kuchař přichystal.

Související články

Další články