Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Rána pro královnu Alžbětu: Po smrti sestřenice se vyrovnává se ztrátou další přítelkyně

Rána pro královnu Alžbětu: Po smrti sestřenice se vyrovnává se ztrátou další přítelkyně
Zdroj: Profimedia.cz
+ Další 2 fotografie
smutek
Jen krátce poté, co královna Alžběta II. (94) přišla o nejlepší kamarádku a sestřenici, se musí vyrovnávat s další ztrátou. Ve věku 90 let zemřela její dlouholetá přítelkyně lady Moyra Campbell. Ta byla dokonce přítomna i u Alžbětiny korunovace v roce 1953.

Královna Alžběta II. zažívá v posledních týdnech intenzivní smutek. Po smrti lady Elizabeth Shakerley, jež byla její sestřenicí a zároveň nejlepší kamarádkou, se musí vyrovnávat s další bolestnou ztrátou. Ve věku 90 let zemřela její dlouholetá přítelkyně Moyra Campbell

Lady Moyra Campbell byla jednou z šesti dam, které měly tu čest při královnině korunovaci v roce 1953 nést její téměř 6 metrů dlouhý státní plášť. Při této události musela tři hodiny nehnutě stát, zahraničním médiím ale sdělila, že jí to nevadilo, protože šlo o zajímavý a neopakovatelný zážitek. V letech 1964 až 1966 pak byla Alžbětinou dvorní dámou.

Dlouhá léta se lady Campbell aktivně zapojovala do charitativní činnosti. Byla především prezidentkou organizace Cancer Fund for Children v Severním Irsku, která pomáhá dětem, jež onemocněly rakovinou.

Smutek

Kromě královny Alžběty II. zesnulou lady oplakává i její rodina. Přežil ji manžel a na tomto světě po ní zůstali dva synové. Oficiální prohlášení o její smrti pak podali její kolegové z charitativní organizace, kteří vyjádřili svou soustrast.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy