Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 Love Island 2022

Rána pro Jaroslava Satoranského: Manželka Libuše (†78) mu zemřela na jeho svátek

Rána pro Jaroslava Satoranského: Manželka Libuše (†78) mu zemřela na jeho svátek
Zdroj: profimedia.cz
+ Další fotografie
Tragédie
V pondělí, na svůj svátek, zasáhla Jaroslava Satoranského (80) příšerná rána. Zničehonic totiž přišel o svou milovanou ženu, se kterou by brzy byl 60 let. Jeho žena Libuše zemřela ve věku 78 let. Představitel majora Václava Koutného z Policie Modrava tak zažívá velmi krušné chvíle.

Přijít o celoživotního partnera je příšerná tragédie. Jaroslav Satoranský si pondělní svátek neužil v radostném duchu. Jeho kolegové a přátelé mu celý den volali, aby mu popřáli, aniž by jen tušili, co musí herec v dané chvíli zažívat. Jeho žena Libuše odešla velmi náhle...

Ztráta milované ženy

"Je to strašná rána. Nikdo to ani ve snu nečekal," uvedl pro web Aha! rodinný přítel. "Ještě, že má Jarda dceru Martinu a vnuky Kubu a Honzu. A taky hodně koníčků. Ale stejně, Líbu mu to nevrátí," doplnil zdroj s tím, že herec se s Libuší znal od puberty a strávili spolu desítky let jako manželé.

"Mně bylo sedmnáct a půl a jí patnáct a půl. Mám velké štěstí, že jsme se potkali," prozradil před časem Satoranský. Dodal, že dříve působil jako ochotník v divadle a dorazily za ním dvě slečny, blondýnka a tmavovláska. A do té druhé se zamiloval. Nikdy se nerozešli a bez pár roků spolu vydrželi 60 let. Brali se na Staroměstské radnici v roce 1961.

Výlety po Šumavě

Libuše Kubová, vdaná Satoranská, působila v projekci a prý velmi dobře chápala manžela i jeho práci. "Starala se, abych náhodou nezpychl, vždycky mě vrátila na zem," přiznal s vděkem herec. Společně často chodili na procházky, hlavně na pražský Prosek, kde spolu bydleli. V roce 2008 začal natáčet Policii Modravu a bral ji i na výlety po Šumavě, kde se natáčelo. "Cestou si toho vždy hodně napovídáme," přiznal herec

Diamantová svatba

Ještě minulý rok se na tiskovce k Policii Modrava těšil na jejich šedesátileté výročí svatby. "Za dva roky budeme mít diamantovou svatbu," netajil se představitel Kuby z večerníčků Krkonošské pohádky. Teď však ovdověl a bohužel zůstal sám. Tedy, ne úplně, zůstala mu dcera Martina a vnuci Jan s Jakubem.

Jeho příbuzný je dokonce i s basketbalista Tomáš Satoranský, což je vnuk jeho bratrance. V rodině tak jsou samé talenty. "Jsem rád, že dělá našemu jménu takovou čest," pochvaloval si herec minulý rok..

Související články

Další články