Trendy
válka na Ukrajině střelba v Praze Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Rána pro fotbal! Fotbalové Euro možná zrušeno kvůli koronaviru. Liga mistrů se dohraje v létě?

Rána pro fotbal! Fotbalové Euro možná zrušeno kvůli koronaviru. Liga mistrů se dohraje v létě?
Zdroj: Profimedia.cz
+ Další 2 fotografie
fotbal
Za necelé tři měsíce mělo začít fotbalové mistrovství Evropy, jenže i tento sportovní svátek se z letošního kalendáře zřejmě bude muset vyškrtnout. Fotbalisté některých týmů jsou v karanténě a nikdo neví, co bude dál. Na vině je koronavirus.

První zápas Eura mezi Itálií a Tureckem se měl odehrát v Římě. Ten je však centrem země, kterou ničí koronavirus Šampionát se má konat i v jedenácti dalších evropských městech, například v německém Mnichově, nizozemském Amsterdamu či španělském Bilbau, jenže i v těchto krajinách koronavirus řádí.

Evropa zatím neví, jak se zákeřným virem zatočit. Fotbalový šampionát má navíc začít už 12. června a v současné chvíli se jeví jako nereálné, že by se do té doby měla situace na starém kontinentě uklidnit.

Jankto v karanténě

Zápasy Ligy mistrů i Evropské ligy se sice ještě tento týden hrály, nikdo však neví, co bude dál. Stojí soutěže v Itálii, Španělsku a nehraje se ani česká Fortuna liga. V Anglii či Francii se hrát má, ovšem bez diváků.

V karanténě jsou fotbalisté Juventusu, Interu Milán či Realu Madrid. Koronavirus má například manažer Arsenalu Mikel Arteta nebo Manolo Gabbiadini ze Sampdorie Janov, který je spoluhráčem českého reprezentanta Jakuba Jankta.

Ale zpátky k Euru…

Podle francouzského listu L'Équipe by se evropský šampionát mohl přesunout na příští rok, což by zároveň umožnilo, aby došlo k přerušení Ligy mistrů a Evropské ligy, které by se pak dohrály letos v létě.

Na konci března se navíc mají odehrát zápasy play-off Ligy národů, z níž vzejdou poslední účastníci Eura. Mezi adepty jsou i Slováci, kteří svůj duel s Irskem odehrají (pokud se vůbec hrát bude) před prázdnými tribunami.

Další dvojici tvoří Severní Irsko a Bosna a Hercegovina, která už UEFA oznámila, že zápas hrát nechce. Ve hře je také Island, Rumunsko, Bulharsko, Maďarsko, Skotsko, Izrael, Norsko, Srbsko, Gruzie, Bělorusko, Severní Makedonie a Kosovo.

Otázek je stále mnoho, a proto UEFA na úterý 17. března svolala videokonferenci, na níž pozvala zástupce všech svých 55 členských zemí. Padne na ní definitivní rozhodnutí o Euru 2021?

Vše o koronaviru se můžete dočíst zde.

Lucie Borhyová a její začátky na Nově: Domů jsem se vracela s pláčem, brala jsem to osobně

Související články

Další články

Nejnovější kauzy