Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Vopěnková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Rána místo požehnání: Papež František udeřil ženu, která ho tahala za prsty

Světové zpravodajské agentury upozornily na incident, kdy papež na Svatopetrském náměstí v Římě plácl přes ruku ženu, která ho k sobě mocně přitahovala. Zdá se, že František se bál o své prsty. František měl co dělat, aby se ze sevření vymanil. Později se za svou reakci omluvil.

Jedna událost a několik různých interpretací. Ti, kteří Františk nemají v lásce, tvrdí, že ženu udeřil. Ti, kteří papeže respektují, zase připomínají, že žena ho k sobě tahala velkou silou.

Video ukazuje, jak papež žehnal lidem, kteří se sešli na Svatopetrském náměstí v Římě. Jedna z věřících se bála, že už se na ni nedostane. Tak si papeže k sobě poměrně energicky přitáhla. Papež vykřikl bolestí, protože žena ho chytla zřejmě dost nešťastným způsobem za prsty.

Aby se František ze sevření vůbec vymanil, musel druhou rukou ženu plácnout. Kritici v této souvislosti připomínají, že Ježíš Kristus i první apoštolové za víru umírali, papež se pak bojí i lehké bolesti. Papežovi obhájci ale zase namítají, že i František je v první řadě člověk, který může trpět a cítit bolest.

Papež se později omluvil

„Mnohokrát v životě ztratíme trpělivost. Já také. Omlouvám se za špatný příklad,“ omluvil se František později za svou reakci.

Související články

Další články