Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Monika Absolonová

Nejnovější kauzy

Rakovinu si doktoři spletli s růstovými bolestmi: Dívenka (†8) si naplánovala pohřeb a zemřela

Zdroj: Facebook
+ Další fotografie
krutý osud
Už ve třech letech začala mít jasné příznaky rakoviny kostí. Jenomže lékaři krutou nemoc nerozpoznali a malou Darcy McGuire (†8) poslali domů s tím, že má bolesti kvůli růstu. Když svůj fatální omyl napravili, bylo už příliš pozdě. Statečná dívka si ještě stihla naplánovat vlastní pohřeb, potom vydechla naposledy.

Statečné dívence ze Skotska nakonec rakovinu diagnostikovali na začátku letošního roku. První zdravotní potíže se však u Darcy McGuire (†8) projevily už ve třech letech. Ani další návštěvy lékařů ale nebyly nic platné, vždycky ji poslali domů. Doktoři si mysleli, že se jedná o růstové bolesti.

Rodiče jim věřili a několik let se nic nedělo. Krutý zvrat přišel v létě 2018. Nemoc propukla naplno, Darcy trpěla neustálou únavou, drasticky zhubla a ztratila zájem o kamarády.

Lékaři se chytili za hlavu až ve chvíli, kdy už bylo příliš pozdě. Dívenka každý den omdlévala. Zjistili jí vzácnou formu rakoviny kostí, to už se však nemoc dostala i do oblasti žeber, plic, do lebky, rukou i nohou. V neděli vydechla naposledy, informoval britský The Sun.

Mami, takhle mě pohřbíte...

Po třech kolech chemoterapií přišli doktoři se zdrcující zprávou. Rakovina se už nedala zastavit. Neuvěřitelně statečná Darcy v léčbě nechtěla pokračovat, místo toho si užila poslední týdny s rodiči. Dokonce si naplánovala vlastní pohřeb, mamince řekla, jak přesně má smuteční obřad vypadat.

"To pro mě bylo velmi důležité. Chtěla jsem, aby to bylo přesně podle jejích představ. Ale plánovat pohřeb s osmiletou dcerou je příšerné. Vždycky jsem věděla, že něco zanedbali," prohlásila zdrcená žena, která fatální chybou lékařů přišla o svou milovanou holčičku.

Související články

Další články