Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Vít Starý koronavirus Počasí Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Rakovina, ztráta nohy a finanční krize: S Janou z Mise nový domov se život nemazlil

Zdroj: TV Nova
+ Dalších 6 fotografií
mise
Mise nový domov bude ve středu obzvláště smutná. Jana je dlouhodobě zkoušená osudem i vlastní naivitou. Životem putuje na vozíku se dvěma igelitkami a čtyřmi dětmi. V současnosti se stará již jen o dvě mladší dcery a naštěstí má střechu nad hlavou. Často však sama nejí, aby měla pro své děti jídlo. Zatím „líp“ nepřichází.

Osud Jany z Mise nový domov je velmi těžký. Ve třech dnech po narození absolvovala operaci míchy. Odmalička kulhala. Během učňovských let onemocněla osteomyelitidou (akutním zánětem kosti). Pro své handicapy, a z nich pramenící nízké sebevědomí, nevěřila v možnost vztahu, ale chtěla mít aspoň jedno dítě. Přání je otcem myšlenky: narodil se syn Marek.

I druhorozený syn Míla a dvě další holčičky jí přinesly do života naplnění a radost. Na partnery však štěstí neměla a zdraví se postupně zhoršovalo. Po narození Kristýnky dostala Jana celkovou otravu krve a musela učinit nejtěžší rozhodnutí svého života: „Musela jsem si nechat amputovat nohu, jinak hrozilo, že zemřu. Představa, že by tady děti zůstaly samy byla pro mě hrozná, a tak jsem se rozhodla to podstoupit.“

Když našla sílu opustit partnera, který byl na děti zlý, zdálo se, že bude konečně lépe. Našla si za pomoci syna byt a snažila se začít znovu. Byt byl sice starý a zničený, ale Jana byla rozhodnutá ho dát do pořádku. Její plány však zhatila rakovina. Tato diagnóza dosud silnou ženu poprvé opravdu zlomila. Přemýšlela nad sebevraždou. V poslední minutě si však naštěstí skok pod auto kvůli dětem rozmyslela.

Z časů, kdy nebyla střecha nad hlavou či peníze na rohlíky pro děti, si Jana odnesla spousty dluhů, z nichž jsou dnes exekuce. A tak i dnes spí děti na matracích, nábytek od hodných lidí se pomalu rozpadá, a jít do kina, o tom se nikomu ani nezdá. Jana žije v bídě, v níž často nechává jídlo jen dětem. Jak této ženě, se kterou se život nemazlil, pomůže tým Mise nový domov, uvidíte už ve středu večer.

Související články

Další články