Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Tereza H. Výměna manželek Útok na mešitu Věra Bílá

Nejnovější kauzy

Rakovina vaječníků: Těchto 6 příznaků byste neměly ignorovat

+ Další fotografie
Rakovina vaječníků je zákeřná nemoc, se kterou prohraje boj tisíce žen. Spousta jich ale ani neví, že jí trpí. Existuje mnoho příčin této zákeřné nemoci. Mezi nejčastější patří věk, genetická dispozice nebo nesprávné používání antikoncepce. Neměly byste proto ignorovat těchto 6 příznaků.

Zácpa

Rakovina vaječníků má vliv na trávicí systém a žaludek. Proto byste měly věnovat pozornost vašemu vyměšování. Pokud vás neustále trápí zácpa, může se jednat o jeden z projevů rakoviny vaječníků. Ale také jste třeba jen málo pila nebo jedla jídlo, které staví.

Nepravidelná menstruace

Pokud vám někdy menstruace vynechá nebo se zpozdí, není důvod, abyste hned šílely. To se někdy prostě může stát. Pokud se vám to ale stává delší dobu a máte s tím problémy, začněte to řešit. Pro jistotu se poraďte se svým gynekologem.

Bolesti při sexu

Tohle je taky jeden z příznaků rakoviny vaječníků. Pokud vám často není sex příjemný a prostě vás bolí. Měly byste s tím něco dělat. Může to doprovázet také bolest břicha a časté močení. Bolest může být mírná i intenzivní. A to, že vás sex pořád bolí, rozhodně není v pořádku.

Časté bolesti zad

Pokud vás nebolí žádné klouby ani nemáte osteoporózu, ale naopak vás často bolí záda, může to být jeden z příznaků rakoviny vaječníků. Pokud se bolest opakuje a neustupuje, měly byste okamžitě navštívit svého lékaře.

Úbytek energie

Je vám často špatně, nemůžete dýchat a točí se vám hlava? Můžete být přepracovaní nebo také můžete mít rakovinu vaječníků. Pokud se vás to týká, ale nemáte důvod být vyčerpaní a mít bolesti, navštivte svého lékaře.

Nafouklé břicho

Připadáte si pořád nafouklá, není vám dobře a vidíte, že je s vaším břichem něco v nepořádku? Měly byste zbystřit. Může se totiž také jednat o rakovinu vaječníků. Pokud se vaše břicho vzdouvá jako u těhotných žen, vyhledejte lékaře.

Mohlo by vás zajímat

Další články