Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Rakovina jako nemoc celebrit? Gott není sám! I tihle slavní lidé bojovali se zákeřnou nemocí!

Tihle také bojovali s rakovinou…
Zdroj: Profimedia.cz/Facebook
+ Další 2 fotografie
To, že zpěvák Karel Gott bojuje s rakovinou mízních uzlin, otřáslo celým národem. Ale není jediný, kdo zákeřnost onemocnění zná. Spousta herců a zpěváků tvrdě bojovala s nádory. Jenže v některých případech byl jejich boj opravdu marný...

Zlatý Slavík Karel Gott (76) přišel s pravdou ven. Neléčí se se špatným srdcem, ale s krutou rakovinou. Jak jsme informovali, teď začíná podstupovat drastickou léčbu ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze. Stejnou nemoc měl i Jiří Bartoška (68), který rakovinu mízních uzlin zdařile překonal, a všichni včetně redakce eXtra.cz věří, že Karel ji taky přemůže.

Jenže nebyli sami, kdo si krutý ortel smrtelného onemocnění vyslechl a započal nejtěžší boj v životě. Bohužel pro někoho to bylo to poslední, co v životě zažil. Kdo další válčil s rakovinou?

Anna K.

Zpěvačka se krutou diagnózu dozvěděla v roce 2009, kdy jí lékaři oznámili, že má zhoubný nádor v prsu. Nejdřív nemoc tajila kvůli reakci okolí, ale pak šla s pravdou ven, podstoupila chemoterapii a operaci nádoru. Po roce si mohla konečně oddychnout, byla z těch šťastlivců, co se uzdravili. Teď apeluje na ženy, aby včas chodily na preventivní prohlídky, protože ona to zanedbala.

Lucie Bílá (49)

Ani Slavici se nevyhnula tato drsná zkušenost. V roce 1999 zjistili počínající rakovinu děložního čípku. Okamžitě šla pod kudlu a tím se zabránilo nádorovému onemocnění. Celé to trvalo jen půl hodiny a od té doby má zpěvačka naštěstí pokoj. Ale stejně jako Anna K. všude ženám říká, ať nepodceňují preventivní kontroly u lékařů, že si tím mohou zachránit život.

Libuše Šafránková

Přesně před rokem musela oblíbená herečka podstoupit náročnou operaci plic, kdy jí museli vyndat nádor. Od té doby je v rekonvalescenci a k herectví se už vrátit nechce. Stará se o ni manžel Josef Abrhám a sestra Mirka. Ta dokonce za Libušku převzala státní vyznamenání.

Vladimír Čech (†61)

Populární moderátor pořadu Chcete být milionářem? onemocněl jednou z nejzávažnějších typů rakoviny – tlustého střeva. Bojoval statečně až do konce, přišel o vlasy a rapidně zhubnul. Bohužel, nemoci podlehl v březnu 2013.

Helena Růžičková (†67)

Usměvavá herečka, kterou národ zbožňoval, si krutý ortel vyslechla v roce 2002. S nemocí bojovala dlouho a ze všech sil. Dokonce o tom napsala i knihu, bohužel po dvou letech svou největší bitvu prohrála. Kvůli nemoci dokonce shodila 120 kilo své váhy.

Boris Rösner (†55)

Přestože doktoři dávali herci obrovské šance na vyléčení, nakonec se mu nepodařilo rakovinu plic úspěšně porazit. Nejdřív to vypadalo, že chemoterapie bude úspěšná, ale rakovina metastázovala do páteře a jater. V květnu 2006 vydechl naposledy.

Související články

Další články