Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 StarDance 2021 Česko Slovensko má talent 2021

Nejnovější kauzy

Rakousko jde tvrdě po neočkovaných: Nebudou moci téměř nikam

Lockdown pro neočkované: V Rakousku nebudou moci téměř nikam
Zdroj: youtube.com
koronavirus

Našim jižním sousedům došla trpělivost s lidmi, kteří se doposud neočkovali proti nemoci covid-19. Zavede pro ně proto celostátní lockdown. Neočkovaným se tak uzavřou téměř veškeré možnosti trávení volného času.

Zatímco v České republice se teprve diskutuje o nových restrikcích vůči lidem, kteří se neočkovali proti nemoci covid-19, Rakousko se rozhodlo řešit situaci radikálně. Nově bude zaveden celostátní lockdown pro neočkované. To znamená, že neočkovaní nebudou moci téměř nikam, kromě práce, nákupu a procházky.

Nová opatření představil rakouský kancléř Alexander Schallenberg. „Lockdown pro neočkované znamená, že nikdo nebude moci opustit domov, pokud nepůjde do práce, nakupovat nebo si protáhnout nohy,“ uvedl. Takže žádné restaurace, bary, kina, divadla, sportovní utkání...

Schallenberg zároveň vysvětlil, proč k tak přísným opatřením sáhl: "Pro mě je to jasné: Nemělo by docházet k lockdownu očkovaných ze solidarity s neočkovanými,řekl podle listu Krone. Neočkovaná menšina by podle jeho slov neměla přenášet odpovědnost na očkované, a "držet většinu jako své rukojmí.“ Původně měla opatření pro neočkované platit pouze ve spolkové zemi Horní Rakousy u hranic s ČR, kde je epidemická situace nejhorší.

Aktuálně je naočkováno 65 procent Rakušanů. To je nejméně ze všech západoevropských zemí kromě miniaturního Lichtenštejnska.


Související články

Další články