Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Rakousko chce motivovat k očkování loterií: Vyhrát lze nový dům nebo televizi

Očkovací loterie: Vyhrát lze nový dům nebo televizi
Zdroj: Profimedia
kampaň

S novým nápadem, jak přimět lidi k očkování proti koronaviru, přišli v Rakousku. Tamní veřejnoprávní televize ORF spustila očkovací loterii, ve které lze vyhrát nový dům, auto nebo televizi.

Rakousko se nyní potýká s vysokými nárůsty počtu nakažených nemocí covid-19. Z toho důvodu v zemi platí nejméně desetidenní uzávěra pro očkované i neočkované. Zároveň se země rozhodla zavést povinné očkování těch, kteří se k tomu dosud nerozhodli. S jiným přístupem přišla tamní veřejnoprávní stanice ORF. Jako motivaci k očkování spustila celonárodní očkovací loterii.

Lidé tak mohou za injekci proti koronaviru vyhrát i nový dům, auto nebo chytrou televizi. Podmínkou je trvalý pobyt na území Rakouska, věk osmnáct let a ukončené očkování v období od začátku října do 20. prosince tohoto roku. Celkem mohou účastníci loterie vyhrát téměř tisíc cen.

Nejzajímavější z cen je bezpochyby rodinný dům, dále také nová kuchyně se značkovými spotřebiči nebo osobní auto. Vyhrát lze i chytrou televizi. Zaregistrovat se lidé mohou na stránkách loterie. Slosování se bude konat 21. prosince, dárky pak budou předány na Štědrý den v pořadu Licht ins Dunkel.

"Očkovací loterie by měla vytvářet další motivaci, aby lidé byli ochotni se očkovat," uvedl k tomu ředitel ORF Alexander Wrabetz. Podle něj jde také o velké poděkování všem, kteří jsou již naočkováni.

Očkovací loterie fungovala v létě i v Česku. Vláda tehdy lákala zájemce o očkování například na nové boty. Kromě bot lidé také mohli za očkování vyhrát iPhone 12, jehož hodnota se pohybuje okolo 20 tisíc korun. Loterie skončila v tichosti na konci července.

Související články

Další články