Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

Rakev Karla Gotta rozdělila národ: Někteří fanoušci smutní z její nízké ceny

Srdce od manželky Ivany.
Zdroj: profimedia.cz
+ Dalších 5 fotografií
PENÍZE
Pohřeb Mistra Karla Gotta byl jednou z největších událostí poslední doby. S legendou české hudební scény se přišly rozloučit desítky tisíc lidí na pražský Žofín, o den později se pozvaní zúčastnili zádušní mše v katedrále sv. Víta. Šlo o poslední rozloučení, jehož cena se počítá v milionech korun. Mnozí se snažili počítat, kolik stály jednotlivé položky jako třeba svíce, květiny, ale také rakev s umělcovými ostatky. A právě rakev podle zjištění měla překvapivě nízkou cenu.

Objevily se názory, že rakev musela stát sumu přesahující sto tisíc korun. Tomu tak ale prý není. Podle Blesku rodina zvolila rakev amerického provedení z masivního bukového dřeva. Měla saténové čalounění. Byla v odstínu hnědé ve vysokém lesku. Její cena může ale mnohým připadat velmi nízká. Rodina si prý vybrala rakev v hodnotě 26 tisíc korun.

Mnohým se cena za rakev může zdát nízká. Existují totiž mnohem dražší typy. "Mezi dražší a luxusnější patří třeba rakev Montana Monarch, která je kompletně vybavená. Kremace v této rakvi ale není možná. Je totiž vyrobena z oceli a zinku a stojí přes 74 tisíc korun," řekl eXtra.cz člověk z pohřební služby v hlavním městě Praze.

Rakev pro pěveckou legendu Karla Gotta má ve skutečnosti poměrně vysokou cenu. Běžným typem, který si lidé vybírají, jsou rakve v průměrné ceně do 10 tisíc korun.

Marek Ztracený o synovi: Je to neřízená střela, pořád má něco zlomeného, maminka šílí

Související články

Další články

Nejnovější kauzy