Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Ráj potápěčů, shopaholiků i milovníků relaxu. Vítejte v Hurghadě!

Ráj potápěčů, shopaholiků i milovníků relaxu. Vítejte v Hurghadě!
Zdroj: Blue style

Hurghada, která kdysi bývala pouze malou rybářskou vesnicí, se začala měnit v moderní turistické letovisko počátkem 80. let minulého století. Dnes se jedná o nejpopulárnější egyptské letovisko, do kterého pravidelně cestuje několik desítek tisíc lidí toužících po skvělé dovolené plné odpočinku, zabávy a skvělých zážitků.

„Pokud si chcete hlavně odpočinout, místní hotely nabízejí nepřeberné množství relaxačních možností a kvalitní servis. Právě poměr kvality a ceny a dělá z Egypta nenahraditelnou destinaci,“ říká Lenka Pátek, obchodní ředitelka CK Blue Style.

Hurgada je ideálním výchozím bodem pro návštěvu Káhiry a přilehlých pyramid v Gíze.

Těm, kteří vyznávají aktivní dovolenou, jsou nabízeny různé vodní sporty včetně potápění a windsurfingu či výlety do pouště na velbloudech i terénních čtyřkolkách. Hurghada jako taková nemá žádnou historickou hodnotu, ale pro milovníky historie má ideální polohu pro návštěvu Káhiry a přilehlých pyramid v Gíze či Luxoru, Údolí králů a chrámového komplexu v Karnaku.

Zkušení i méně zdatní potápeči vítáni

Krásné korálové útesy často najdete přímo u hotelových areálů

Průzračné Rudé moře je dalším důvodem, proč se Hurghada těší tak veliké oblibě. Na své si přijdou nejen zkušení potápěči, ale i méně zdatní, kteří chtějí objevovat podmořský svět se šnorchlem. Korálové útesy s pestrobarevnými rybkami a jinými podmořskými živočichy se nacházejí téměř u každého hotelu.

TIP: Hotel Sunrise Garden Beach Resort & Spa

Hotel Sunrise Garden Beach Resort & Spa

Součástí rezortu je nově vybudovaný aquapark, několik bazénů a plně vybavené wellness centrum, kde si můžete po dni stráveném na slunci odpočinout během některé z nabízených relaxačních procedur. Tento přátelský oblíbený hotel je ideálním výchozím bodem pro nákupy a noční život.

„Nakupování v Hurghadě může být nejen skvělý zážitek a velká zábava, ale lze ho také pojmout jako seznámení se s místním stylem prodeje,“ doporučuje Pátek. Jen co vyjdete na ulici, budou Vás místní obchodníci okamžitě lákat do svých obchůdků.

Poseďte si u čaje

Pokud budete chtít, můžete se nechat nalákat. I když nic nekoupíte, můžete posedět s obchodníkem při šálku čaje. Je třeba se také zamyslet nad tím, co je možné v Hurghadě koupit. Určitě je to množství suvenýrů, oblečení, ručníky, kožené tašky, šperky, ručně tepané talíře nebo vodní dýmky. Z potravin je to například halwa (sladká sezamová pasta), tahini (mleté sezamové semínko v oleji), karkade (ibiškový čaj), a nebo také čerstvé ovoce.

Návštěva typického egyptského obchůdku může být opravdovým zážitkem

Otevírací doba obchůdků je běžně od rána (od 10 hodin) až do pozdního večera, většina obchůdků zůstává otevřená až do půlnoci. Běžným zvykem je neoznačovat zboží cenou. Takže cenu je potřeba s obchodníkem dohodnout.

První nabídka bude samozřejmě nehorázně vysoká. Zamyslete se, kolik byste za kupované zboží dali u nás a navrhněte cenu o něco nižší. A možná se setkáte na akceptovatelné ceně pro obě strany. Pokud se Vám cena nabízená obchodníkem nelíbí, prostě z obchodu odejděte, možná za Vámi ještě obchodník vyběhne.

Další články

Nejnovější kauzy