Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Svatba na první pohled Počasí

Nejnovější kauzy

Ráj na zemi: Tohle je 5 nejkrásnějších pláží světa pro romantickou dovolenou. Souhlasíte?

No není to nádhera?!
Zdroj: Profimedia.cz
Už máte dost přeplněných italských a chorvatských pláží, kde leží hlava na hlavě, děti piští a vy si nemůžete užít relax u moře, na který jste se celý rok těšili? Máme pro vás pár tipů, kde by se vám tutově líbilo, ale museli byste se trošku plácnout přes kapsu.

Řekněme si to upřímně. Pokud nemáte na dovolenou moc peněz, stejnak skončíte v Bibione nebo Chorvatsku, v horším případě na Orlické přehradě, kde si ani nohy nesmočíte, protože tam plavou sinice.

Jestli patříte mezi náročnější klientelu, která si ráda zacestuje, nebojí se dálek a místo basy piv si dá peníze stranou a šetří si na cestování, vám by se tyto cestovatelské poklady mohly líbit.

V žebříčku nejkrásnějších pláží je na prvním místě stejně jako loni brazilská pláž Baia dó Sancho na souostroví Fernando de Noronha. Díky vzácné fauně i floře je zapsaná na seznamu UNESCO.

Druhé místo obhájila osm kilometrů dlouhá pláž Grace bay na ostrově Providenciales v souostroví Turks and Caicos v Karibiku. Tenhle ráj blízko Baham je Mekkou potápěčů.

A jsme v Evropě, právě odsud je třetí nejkrásnější pláž světa pro letošní rok. A kde ji najdete? Na Sicílii! Zátoka u ostrova Rabbit Island u Lampedusy je jedním z posledních míst, kam kladou vejce mořské želvy. U pobřeží dokonce můžete spatřit delfíny.

Za čtvrtou nejkrásnější pláží musíme opět od břehů evropského kontinentu, a to na Kubu. Cayo Largo je vápencový ostrov, na kterém se nachází jeden poklad – pláž s příznačným názvem Paradise. Jde o takový malý karibský ráj na zemi.

Najít ve Španělsku krásnou pláž, to by bylo nadlouho, ale přeci jen taková existuje, je ovšem na Baleárech, které k němu patří. Playa de Ses Illetes leží na Formenteře, což je nejmenší z Baleárských ostrovů.

Související články

Další články