Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Rady podle Olgy Menzelové: Jak se udržuje ve formě? Šestnáctihodinové půsty a litry vody!

Olga Menzelová: Radí ženám se stravou
Zdroj: se souhlasem O. Menzelové
+ Další 3 fotografie
Rady

Olga Menzelová (44) se rozhodla svým sledujícím pomoci a radí, jak se ona sama stravuje a udržuje ve formě. Na Instagramu prozradila, co každé ráno pro své tělo dělá, a také se rozepsala o tom, proč je dobré jednou za čas zkusit půst.

Producentka Olga Menzelová se již delší dobu zaměřuje na to, co jí a pije. Na Instagramu svým sledujícím navíc radí, co by také mohli dělat, aby se cítili dobře a zdravě.

V jednom z postů se například rozepsala o tom, že každé ráno pije půllitr sklenice teplé nebo vlažné vody. Vodu doplní o citron a špetku jedlé sody, která tlumí kyselou chuť citronu. „Jídlo nejdříve třicet minut potom. Většina potravin, které jíme, vytváří v těle kyselé prostředí. A když je tělo příliš kyselé, tlumí některé chemické reakce včetně aktivity enzymů nebo i obnovu a reprodukci buněk. Překyselený organismus vede k buněčné degeneraci, která ve svém důsledku může přivodit vážné zdravotní problémy,“ poradila sledujícím Menzelová.

Olga má ráda půsty

V dalším postu se zase zaměřila na půst, který je podle ní pro tělo velmi dobrý. Podle Menzelové nemusí být půsty dlouhé, stačí, aby byly v řádech dnů i několika hodin. Půsty mám moc ráda. Jen na ně člověk musí být dobře připraven mentálně. A pak to jde samo,“ vysvětlila Olga v příspěvku, k němuž připojila fotografii s prázdným talířem.

„Já se na to hladovění vždycky těším. Odpočinu si u něj a naberu novou energii. Tělo totiž není zatěžováno metabolismem, navíc je v mírném stresu, který je však v tomto případě velmi pozitivní,“ popsala dále. Nejdříve začínala u dvanáctihodinového půstu a následně u šestnáctihodinového.

A podle Olgy na tom není nic hrozného. „U prvního si stačí dát poslední jídlo v sedm večer a snídat můžete v sedm ráno. U druhého, který já používám často, jím v šest večer naposledy a pak nejdříve v deset ráno. Těšit se ráno na snídani je krásný. Tělu se uleví,“ prozradila vdova po režiséru Jiřím Menzelovi (†82), o jehož úmrtí informovala Olga skrze svůj facebookový profil.

Tři děti se třemi tatínky

Olga Menzelová nyní žije s egyptologem Miroslavem Bártou, s nímž má syna Alberta, o jehož existenci poprvé promluvila v listopadu 2020.

Prvního potomka počala Olga v roce 2008, a to s režisérem Jaroslavem Brabcem, se kterým přivítala na světě dceru Annu Karolínu, jak jsme popsali v tomto článku. Mimomanželský vztah se jim ale po dvou letech rozpadl a po nějaké době se Olga vrátila k Jiřímu Menzelovi, se kterým měla druhou dceru Evu Marii.

Ivan Mládek: Zdraví jde stranou. Budu koncertovat, dokud nechcípnu, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy