Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023 Petr Pavel

Radovan z Princezny se zlatou hvězdou: Josef Zíma zbyl z pohádky téměř sám

Josef Zíma v letech 1959 a 2019.
Zdroj: archiv ČT, Profimedia.cz
+ Dalších 7 fotografií
ZDRAVÍ

Král české dechovky a pohádkový princ Radovan Josef Zíma (90) už skoro sedmdesát let působí jako herec a zpěvák, z legendární pohádky Princezna se zlatou hvězdou už je jedním z posledních žijících aktérů. Ale ani dva a půl roku před devadesátkou a přes vážné problémy s nohama se práce nevzdává. „Je to moje závislost, nemůžu bez ní žít,“ řekl eXtra.cz.

„Muzika je pro mě skutečná závislost. Bez toho nemohu žít. Dlouho jsem byl v nemocnici a v noci jsem se probouzel, protože se mi zdálo, že účinkuji. Naštěstí mohu vystupovat. Zaplaťpánbůh, že pohybový problém, který mám, se dá vyřešit a můžu před publikum,“ řekl našemu redaktoru Josef Zíma

Problémy

Ten se kvůli cévním problémům pohybuje jen s největšími potížemi a na koncertech proto už sedí. Divákům to ale vůbec nevadí, jsou rádi, že za nimi princ z legendární pohádky přijede a že ho mohou vidět a slyšet naživo.

„Patnáctého prosince se zúčastním velkého vánočního koncertu v Paláci Hybernia. Jinak jsou moje aktivity mimo Prahu, hodně cestuji. Na odpočívání mám dost prostoru. Naše práce je zajímavá tím, že my si ji nevybíráme, neplánujeme, my musíme čekat na pozvání. Stane se, že mám pět vystoupení za sebou a pak čtrnáct dní nic,“ popisuje svůj program.

Zdraví

„A další moje milá závislost jsou čtyři pravnuci. Dva už jsou větší, tuhle mě ale potěšil nejmenší, kterému je zhruba rok. Seděl s maminkou v nějaké ordinaci, kde byly noviny s mou fotkou. Ten malý kluk, který sotva mluví, mamince najednou povídá: ‚Hele, deda!‘ Moc často mě nevidí, nemá mě tolik zapamatovaného, přesto mě poznal,“ raduje se muž, kterého mají rády celé generace posluchačů.

A co by chtěl k Vánocům a do nového roku? „Ať drží zdravíčko, to bych si přál nejvíc,“ dodal zpěvák nedávno vyznamenaný prezidentem

Vyřazený Pítr ze Survivoru o vztahu s Gábi: Jak s jejich láskou zamávaly drby o Andree

Související články

Další články

Nejnovější kauzy