Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Radovan Krejčíř se konečně dočkal: Vila v Černošicích byla vydražena za 21,38 milionu korun

Vila Radovana Krejčíře byla vydražena za 21 milionu korun
Zdroj: Profimedia, koláž eXtra
+ Dalších 13 fotografií
Dražba

Vila odsouzeného Radovana Krejčíře v Černošicích u Prahy byla dnes vydražena za 21,38 milionu korun. V osmém pokusu dražby přihazovali dva zájemci. Vyvolávací cena 21,1 milionu korun byla stejná jako při sedmém pokusu vilu vydražit loni v srpnu. Vyplývá to z informací na portálu e-drazby.cz. Krejčíř uprchl z České republiky v roce 2005 během policejní prohlídky právě z dnes vydražené vily.

Pokusy vydražit větší ze dvou Krejčířových černošických vil začaly v roce 2016. Vila byla v exekuci, v srpnu 2019 ji poškodil rozsáhlý požár.

Vrchní soud v Praze 25. listopadu potvrdil rozhodnutí prvoinstančního krajského soudu, který v létě zamítl žalobu Krejčířovy manželky Kateřiny, jež chtěla převést chátrající stavbu na stát. Podle Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) ale takový přepis nebyl možný, protože byl objekt v exekuci.

Luxusní sídlo s akváriem

Honosnou vilu začal Krejčíř budovat v roce 1998. Kromě honosné vily a tří dvojgaráží, dvou bazénů nebo vířivky se v komplexu nachází také mramorové schodiště, hřiště na basketbal či legendární akvárium, v němž choval Krejčíř žraloka. Co se týče vnitřního zařízení, bylo vskutku přepychové. Nacházely se v něm například zlaté kohoutky v koupelnách, luxusní koberce nebo pozlacené dveře od výtahu. Dnes však z luxusního interiéru moc nezbylo, zvlášť kvůli lidem, kteří přišli během let pozemek vykrást, a také kvůli rozsáhlému požáru.

Požár budovu zachvátil v srpnu 2019 a škoda se vyhoupla až na dvacet milionů korun. Od začátku byl požár vyšetřován jako trestný čin, ale dodnes se pachatel nenašel. Spekuluje se však, že za tím stojí buď věřitel, který chtěl srazit cenu vily, nebo zkrátka nějaký vandal.

V galerii najdete, jak dnes vila v Černošicích vypadá.

Související články

Další články