Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) Počasí požár v Bohumíně

Nejnovější kauzy

Radovan Krejčíř může být vydán zpět do Česka, rozhodl soud. Konečné slovo má ministr spravedlnosti

Je otázkou, zda o vydání Radovan Krejčíř stojí…
Zdroj: profimedia.cz
+ Dalších 5 fotografií
Kontroverzní podnikatel Radovan Krejčíř (49), který si od roku 2015 odpykává 35letý trest v Jihoafrické republice, by mohl být vydán do České republiky. V africkém vězení je pro spáchání několika trestných činů. Tamní soud rozhodl jasně. Finální verdikt ale vynese ministr spravedlnosti Michael Masutha.

Radovan Krejčíř si trest odpykává v Jihoafrické republice od roku 2015. Podle rozhodnutí tamního městského soudu v Kempton Parku může být Krejčíř vydán zpět do České republiky a nastoupit do výkonu trestu ve své domovině. Jestli se tak skutečně stane, určí jihoafrický ministr spravedlnosti Michael Masutha. Podnikatel má každopádně možnost odvolání.

Krejčíř byl obviněn z pěti trestných činů. O rozhodnutí soudu informoval portál iol.co.za. Krejčířova rodina se nechce k procesu vyjadřovat. „České ministerstvo spravedlnosti ještě nemá informaci o možném vydání Radovana Krejčíře oficiálně potvrzenou. Až rozhodnutí jihoafrického soudu obdrží oficiální cestou, zváží další postup,“ uvedla mluvčí ministerstva Tereza Schejbalová pro iDNES.cz.

Odsouzený Radovan Krejčíř má na kontě obchod s drogami i pokus o vraždu. Z České republiky se mu podařilo uprchnout v roce 2005, a to dokonce během domovní prohlídky jeho vily. Známý je případ jeho podvodů s akciemi Tepláren Otrokovice, dokázal vytunelovat firmu Technology Leasing a za zmínku stojí i daňový únik firmy M5. Na objednávku měl nechat zavraždit celníka. To se mu nepodařilo.

Související články

Další články