Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Střelba v Ostravě StarDance 2019 Extra Host (pořad) Události roku 2019

Nejnovější kauzy

Radnice přepsala rychlostní limity v Praze: Řidiči musí v hlavním městě přibrzdit

doprava
Nejen na magistrále, ale i v dalších částech Prahy s novým školním rokem přišly i nové rychlostní limity. Řidiči tak musí ze 70 kilometrů v hodině ubrat na 50, na změnu je však nic neupozorňuje a tam, kde dříve stála dopravní značení upozorňující na limit, jsou dnes jen prázdné sloupky bez značky.

Řidiči, kteří byli zvyklí jezdit rychlostí až 70 kilometrů v hodině, by měli zpozornět. Tam, kde nyní místo dopravního značení vidí jen prázdné sloupky, byl změněn rychlostní limit a jezdit se v těchto místech může maximálně padesátkou.

„Sledujeme dopravní chaos a absolutní rezignaci na jakoukoliv koordinaci. Očekával bych, že pokud město řídí odborníci, jak o sobě Piráti s oblibou tvrdí, bude se situace postupně lepšit, realita je ale bohužel přesně opačná,“ uvedl Radomír Nepil ze zastupitelského klubu hnutí ANO.

Snížení rychlostního limitu je prý snahou o větší bezpečnost na silnicích. „I v úseku ulic Vinohradská – Hlávkův most v obou směrech byla sjednocena rychlost na základě žádosti města. Očekává se plynulejší provoz i snížení hlukové zátěže,“ vysvětlila Barbora Lišková z Technické správy komunikací.

Jediným úsekem, kde mohou řidiči jet na magistrále rychleji, je ulice 5. května. „Nachází-li se komunikace uvnitř města, vždy platí nejvyšší povolená rychlost 50 kilometrů za hodinu, pokud není uvedeno jinak,“ dodala Lišková a odůvodnila tak, proč na magistrále nebudou umístěny nové značky.

Mohlo by vás zajímat

Další články