Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Radní kritizuje Merkel: Pošlu vám uprchlíky do Berlína před kancléřský úřad

Dreier chce poslat uprchlíky Merkel před úřad.
Zdroj: Profimedia.cz
Zemský rada bavorského okresu Landshut se 150 tisíci obyvateli Peter Dreier (48) je hlasitým kritikem otevřených dveří pro utečence. Do Landhustu se uchýlilo už 1 700 uprchlíků a jejich počet každým dnem roste až o 70. Už toho má dost a uprchlíky chce posílat přímo k Merkel před úřad.

„Pokud Německo přijme milión uprchlíků, početně na můj okres jich vychází 1 800. O ty se postarám, avšak všechny ostatní pošlu autobusy do Berlína před kancléřský úřad,“ napsal kancléřce v polovině října v dopise.

Jaký to byl pro něj šok, když mu 28. října 2015 ve 14:45 hodin Angela Merkel volala. Ta s ním sice souhlasila v tom, že situace je vážná, ale má na celou situaci jiný názor. Posílat jí uprchlíky do Berlína by bylo zbytečné. Je to totiž začarovaný kruh. „Vezměte ale na vědomí, že když mi je přivezou do Berlína, budu je muset poslat zpátky do Řecka. Odtud se ale zase dostanou k vám do Bavorska,“ varovala.

Na konci rozhovoru dala Merkel Dreierovi telefonní číslo na Bernharda Kotsche, vedoucího kancléřčina úřadu. „A zavolejte mi prosím den před tím, než autobusy vypravíte,“ řekla pobaveně Merkel.

Počátkem roku nápor uprchlíků pořád nepolevil. Dreier tak napsal Kotschovi, že do Berlína odjede autobus s uprchlíky, protože už jim v okrese Landshut v Bavorsku nebude moci zařídit bydlení.

„Týdny i měsíce trvající jednání na summitech EU, koaličních radách a stranických sjezdech nám tam dolů nepřineslo sebemenší odlehčení,“ vysvětlil s tím, že první autobus si to do Berlína namíří zřejmě ještě tento týden.

Související články

Další články