Na začátek si připomeneme fakta. Radek Čapek je mladý kluk, který má řidičák na auto, ale nemá papíry na motorku. Proto na mašině ujížděl před policejní hlídkou. Stalo se tak 7. srpna loňského roku.

Policejní vůz Radka dostihl, srazil a mladý muž zůstal ležet na silnici. Byl těžce zraněný. Co udělali policisté? Jeden vylezl z auta, šel k němu, kopal do něj a mlátil ho do obličeje.

Výsledek? Radek měl zlomený kotník, zhmožděnou ruku a otřes mozku.

„Vzít někoho takhle za hlavu a otočit ho tímto způsobem, tak i zdravému člověku můžete takto zlomit vaz,“ uvedl v České televizi expert Pavel Kubíček, který počínání agresivního fízla nechápe.

Policisté se rozhodli, že případ ututlají. A určitě by se jim to povedlo. Jenže v místě, kde Radek zůstal ležet, byla průmyslová kamera, která zvěrstvo zasahujícího policisty natočila.

Policisté už nemohli zapírat a bylo jasné, že tento případ se nepodaří před veřejností ututlat.

Zdálo se, že policista musí být tvrdě potrestán. Vždyť přeci není možné, aby muž, který má lidi chránit a pomáhat jim, do nich kopal a mlátil je, zatímco oni bojují o holý život.

Jenže obvodní soud pro Prahu 4 dal agresivním policistům povolení mlátit lidi, jak se jim zachce.

Soudce Michal Dvořák rozhodl, že agresivního policistu nijak trestat nebude. Prý ten chudáček už byl potrestán tím, že se případ řešil v médiích.

Takže tu máme soudcem vydané povolení chovat se jako zvěř. Stačí, když máte na sobě policejní uniformu, a zákon na vás nemůže. Alespoň tak si to zřejmě vykládá soudce Dvořák, kterému přijde mlácení těžce zraněných lidí úplně v pohodě.

Policisté se snažili případ ututlat. Když se to kvůli kamerám nepodařilo, tak se rozhodli případ neřešit a začít mlžit.

Obvodní soud se vysmál spravedlnosti a dal zelenou agresivním magorům v uniformě. Naštěstí se právní zástupci napadeného Radka Čapka odvolali.

Budeme s napětím sledovat, zda podobně prasácký rozsudek vymyslí i soudy vyšší instance. Pořád je ve hře šokující možnost, že by se fízlovská mlátička vrátila zpět do služby.