Trendy
válka na Ukrajině EURO 2024 Karel Gott Zápisník alkoholičky

Radimu Uzlovi se velmi přitížilo. Kvůli rakovině nemůže skoro mluvit

Radim Uzel celý život pomáhal ženám.
Zdroj: Profimedia.cz
Předchozí Další
+ Další 3 fotografie
NEMOC

Zákeřná nemoc bohužel útočí plnou silou. Lékař Radim Uzel (81), který již před časem eXtra.cz sdělil, že je smrtelně nemocný a že neočekává vyléčení, ztrácí zbytek sil. „Ani dýchat nemohu,“ hlesl, když jsme mu zavolali.

Radim Uzel je s koncem smířený

„Jsem vážně nemocný a skoro mrtvý, prosím pěkně. Nedá se to vyléčit. Může se to zlepšit, zhoršit, ale nakonec je to absolutně smrtelná choroba. Doktoři mohou říkat, co chtějí, ale vím, že ve finále se na to umře,“ řekl nám už na začátku března MUDr. Radim Uzel, který je zcela smířený s tím, co ho čeká.

Pro pořad Showtime před pár dny prohlásil, že do roka a do dne už nebude mezi živými. Strach prý nemá. „Jenom, že budu mít velké bolesti… Ale to oni to teď už taky dokážou. A je třeba být pozitivní. Ono je i vědecky dokázáno, že ten optimismus život prodlouží,“ přidal.

Podstatné zhoršení zdraví

Veselou náladu bohužel neměl v pátek ráno, kdy ho náš redaktor zastihl ve chvíli, kdy se mu evidentně podstatně přitížilo.

„Já jsem těžce nemocný, ani dýchat nemohu, takže bohužel,“ hlesl do telefonu jindy velmi vstřícný a komunikativní lékař, když mu redakce eXtra.cz přála s předstihem k nedělním 82. narozeninám.

„To jste velice laskav, děkuji vám mnohokrát,“ dodal velice zesláblým hlasem propagátor zdravých milostných vztahů.

I když je rakovina jícnu zákeřná a podle Uzla v jeho případě v podstatě nevyléčitelná nemoc, všichni přesto věří, že se jeho vlastní prognóza nevyplní a že za rok své 83. narozeniny oslaví v plné síle.

Tři rány za sebou

Lékaři podzim života znepříjemňují osudové rány. Ještě před rakovinou ho potkaly dvě smutné životní etapy. Když je to jako v mém případě ještě spojené se strašným covidem, který jsem prodělal a moc zdraví mi nezanechal, a s těžkými psychickými stresy, poněvadž mi umřela manželka, tak je to o to horší, vysvětloval redakci eXtra.cz nedávno.

Kateřina Ujfaluši o intimních scénách v Ulici: Přítele to zamrzelo, ale už se uklidnil, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy