Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Radim Uzel otevřeně o návratu rakoviny: Mám další nádory, už jsem skoro mrtvý

Radim Uzel si v březnu 2022 převzal medaili Za zásluhy I. stupně.
Zdroj: Profimedia
+ Další 3 fotografie
NEMOC

Popularizátor zdravých sexuálních vztahů MUDr. Radim Uzel (81) minulý rok zvládl první kolo boje s rakovinou jícnu a žaludku. Jak ale bylo poznat i při předávání státních vyznamenání, které také získal, nemoc bohužel znovu udeřila, a to plnou silou. „Dýchat nemůžu, chodit taky ne, jsem vážně nemocný a skoro mrtvý,“ řekl eXtra.cz Uzel bez špetky sebelítosti.

Radim Uzel: Jsem vážně nemocný

Na předávání vyznamenání bylo poznat, že čelí zdravotním potížím a také se to potvrdilo.

„Zhubl jsem dvacet kilogramů, jsem vážně nemocný a skoro mrtvý, prosím pěkně,“ sdělil otevřeně našemu redaktoru sexuolog Radim Uzel.

Ten nám již v říjnu potvrdil, že se zákeřnou chorobou bojoval, ale viděl vše optimisticky. „Byl jsem zaléčen a jsem v pořádku. Mám takový dojem, že by se to všechno mohlo spravit,“ věřil.

Dnes, pět měsíců poté, už bohužel jeho slova znějí úplně jinak.

Je to smrtelné, říká Uzel

„Nemluvil bych o tom, že se mi rakovina vrátila. Nedá se to vyléčit. Může se to zlepšit, zhoršit, ale nakonec je to absolutně smrtelná choroba. Doktoři mohou říkat, co chtějí, ale vím, že ve finále se na to umře,“ je smířený s tím, co ho čeká.

Objevily se mi další nádory. Někdy může vysoký věk zpomalit postup nemoci, ale záleží na typu rakoviny. Když je to jako v mém případě ještě spojené se strašným covidem, který jsem prodělal a moc zdraví mi nezanechal, a s těžkými psychickými stresy, poněvadž mi umřela manželka, tak je to o to horší,“ vysvětluje, proč se u něj rozvinuly až tak vážné problémy.

Následky mírní chemoterapiemi

„Momentálně jsem doma. Jsem soběstačný, do špitálu jezdím na pravidelné kontroly a chemoterapie. Dýchat nemůžu, chodit nemůžu, v tom je to těžké. Stáří je a nemoc jsou v tomhle složité,“ dodal naprosto se vším smířený sexuolog, který na závěr odsouhlasil aspoň naše přání, aby bestii nemoci dokázal vzdorovat co nejdéle.

Další rána pro Veronicu Biasiol. Po vlně hejtů během Miss jí ublížila vlastní maminka. Kráska přiznala velké zklamání

Související články

Další články

Nejnovější kauzy