Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Radim Uzel o rakovině žaludku: Život mu překvapivě zachránil covid

„Láska je nevyléčitelná nemoc.“
Zdroj: Profimedia
Předchozí Další
NEMOC

Jak už redakce eXtra.cz informovala, známý sexuolog Radim Uzel (81) bojuje s rakovinou žaludku, konkrétně jícnu. A nebýt loňského prodělání covidu, kdy mu šlo o život, možná by mu o něj šlo nyní znovu.

Radim Uzel: Jsem stařec nad hrobem, ale…

„Mám něco se žaludkem, nějaký nádor. Trošičku mně to pooperovali. Za sebou mám i chemoterapie. I ve svém pokročilém věku jsem neustále optimistou a snažím se tu nemoc nějak pokořit. Ještě to tak na umření nevypadá. To pan prezident je na tom samozřejmě hůř,“ řekl eXtra.cz již v sobotu.

Nyní MUDr. Radim Uzel pro naši redakci přidal podrobnosti.

„Novináři se kvůli té zprávě splašili, jako bych umíral. Sice už jsem stařec nad hrobem, ale byl jsem zaléčen a jsem v pořádku. Nemám žádné problémy, dokonce jezdím na přednášky,“ podivuje se pozdvižení kolem svého zdravotního stavu.

Pomohl covid

„Bylo to onemocnění jícnu, byl na něm polyp. Histologie je nejasná, takže na umření to zatím skutečně nevypadá,“ ubezpečil redakci eXtra.cz.

I když loni měl kvůli vážnému průběhu covidu namále, nakonec může viru děkovat. Tentokrát mu vlastně pomohl.

„Na problém se přišlo náhodou v rámci jiného vyšetření. Byl jsem na kontrolním rentgenu po covidu, který jsem prodělal před rokem. A na snímku zjistili, že tam je nález na jícnu, tak mi to podrobněji vyšetřili. Vůbec žádné potíže jsem předtím nepociťoval,“ tvrdí nyní lékař.

Už nemá potíže

„Žádná hrůza to nebyla. Zaléčili mě a už nemám žádné problémy. Ale je z toho cirkus, jako bych zítra měl umřít. To víte: dobré zprávy jsou špatné zprávy, černá kronika je krev novin, čtenáře zajímá a prodává,“ zůstává nad věcí Uzel, který se rozhodně ještě na onen svět nechystá.

Jako lékař ale ví, že boj s rakovinou rozhodně momentálním úspěchem nekončí a musí se mít na pozoru.

GLOSA: Mikýřova úžasná pouť Survivorem. Mikyska vyhrál právem, ale pomohla mu zbabělost a krátkozrakost soupeřů

Související články

Další články

Nejnovější kauzy