Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Radim Novák (†42) odmítl chemoterapii: Nechtěl kvůli léčbě trpět jako jeho maminka

Radim Novák (†42) odmítl chemoterapii: Nechtěl kvůli léčbě trpět jako jeho maminka
Zdroj: archiv Radima Nováka
+ Další 3 fotografie
tragédie
Radim Novák (†42) prohrál boj se zákeřnou rakovinou slinivky v noci na úterý. Manželce známého fotbalisty se má v srpnu narodit chlapeček. Už ho bohužel nikdy neobejme. S nemocí válčil ze všech sil, chemoterapii ale odmítal. V létě mu totiž na stejnou diagnózu zemřela maminka a Novák nechtěl během léčby trpět jako ona.

Jako by jeho rodinu někdo proklel. Radim Novák si zdrcující zprávu od lékařů vyslechl loni na podzim. S rakovinou slinivky v létě dobojovala i jeho maminka. Oba s nemocí prohráli po šesti měsících.

Proto fotbalista odmítal léčbu chemoterapií. „Loni v létě mi na stejnou diagnózu umřela mamka. Během půl roku. Viděl jsem ji po chemoterapiích a bylo to hrozné. Chci to zkusit jinak,“ svěřil Radim portálu idnes.cz v lednu.

Nerozmyslel si to ani poté, co jeho manželka Martina otěhotněla. „Když se manželka dověděla o mé nemoci, řekla, že s nikým jiným nechce být ani s ním mít dítě. Tak jsme to zkusili a ono to vyšlo. Přes všechny ty stresy,“ řekl známý brankář.

S nemocí bojoval ze všech sil, alternativní léčba naneštěstí nepomohla. Léčebnou kúru na Filipínách za přibližně dva miliony korun už podstoupit nestihl. Otcem by se podle informací Blesku stal v srpnu, jeho syn bude tátu bohužel znát pouze z fotek.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy