Dva muži přepadli v úterý dopoledne kostel nedaleko města Rouen na severu Francie. Zrovna probíhala bohoslužba. Uvnitř chrámu islamisté drželi několik rukojmí.

Podle oficiálních zpráv do kostela vtrhlo komando a dokázalo jeptišky osvobodit. Kněz je bohužel po smrti, ozbrojenci ho údajně podřízli.

Svědkové podle Bildu uvedli, že muži se před útokem přihlásili k odkazu Islámského státu. Podle portálu Le Point vykřikovali útočníci při vstupu do kostela slovo DAESH. Což je hanlivé označení pro Islámský stát. Džihádisté ale slovem DAESH svůj chalífát nikdy neoznačují.

Deník Le Figaro s odvoláním na policii uvedl, že jeden z mužů měl plnovous a tradiční čepičku, kterou nosí muslimové. Útok na kostel vyšetřuje pařížské státní zastupitelství zaměřené na případy terorismu.

Jeden z útočníků byl loni zadržen, zjistilo se, že se pokouší proniknout do Sýrie jako bojovník. Radikál ale měl být pod dohledem, na sobě měl nosit elektronický náramek, který hlásí jeho pohyb.

Na místo tragédie dorazil francouzský prezident Francois Hollande a uvedl, že muži patřili k bojovníkům Islámského státu. Francouzský prezident útok důrazně odsoudil. Útok odsoudil i papež František. Hlava katolické církve je zaskočená z toho, že k zabití kněze došlo přímo v kostele.

Útok na křesťany je opravdu ohavný. Potvrdilo se tak proroctví, že přijde den, kdy radikální muslimové budou podřezávat křesťany přímo v evropských kostelech.