Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Radikální krok ve Španělsku: Nechcete se nechat očkovat? Půjdete na seznam nežádoucích

Radikální krok ve Španělsku: Nechcete se nechat očkovat? Půjdete na seznam nežádoucích
Zdroj: Pixabay.com
Očkování
Španělsko vytvoří registr lidí, kteří se odmítnou nechat očkovat proti covid-19. V rozhovoru se stanicí La Sexta to dnes oznámil španělský ministr zdravotnictví Salvador Illa. Přístup do databáze budou mít podle něj i "evropští partneři".

Ve Španělsku se stejně jako v dalších zemích Evropské unie začalo s podáváním vakcíny proti covidu-19 společností Pfizer a BioNTEch v neděli. Podle Illy bude očkování dobrovolné. Každý občan na něj dostane pozvánku.

Údaje těch, kteří se k očkování nedostaví, se zaznamenají do registru. Do něj budou mít přístup i úřady dalších evropských zemí. Podle Illy nebude databáze veřejná a bude se důsledně dbát na dodržení práva na ochranu osobních údajů. "Žádáme vás, abyste přišli, když vás pozveme," vyzval ministr zdravotnictví Španěly.

Do léta chtějí naočkovat většinu

Ve Španělsku, které má asi 47 milionů obyvatel, se nákaza koronavirem prokázala od počátku epidemie už u více než 1,8 milionu lidí. S covidem-19 zemřelo přes 50.000 nakažených.

Jako první dostala vakcínu ve Španělsku 96letá Araceli Hidalgová z Guadalajary. V následujících dvanácti týdnech chce španělská vláda naočkovat zhruba 2,3 milionu lidí. Do léta by měla podle vládního plánu vakcínu dostat podstatná část populace.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy