Určitě znáte jméno malé britské holčičky Maddie McCann, která záhadně zmizela v Portugalsku. Nebo případ Nataschi Kampusch, kterou unesl a věznil Wolfgang Priklopil. Jenže podobné osudy známe také z Česka. Některé děti byly uneseny, jiné třeba jen někam spadly a nikdy se je nepodařilo najít.

Přinášíme osudy dětí, po kterých rodiče zoufale pátrají už několik let. V policejní databázi jsou i dlouhodobě pohřešované děti. Některé i 10 let. Po dvaceti letech bude jejich záznam z databáze odstraněn.

Nejznámějším případem záhadně zmizelého dítěte je Jan Nejedlý. Za posledních 20 let je to v Praze jediné pohřešované dítě, u kterého se policii nepodařilo vypátrat jeho osud, připomíná web aktualne.cz.

Honzík se ztratil v lednu 1998, když mu bylo devět let. Policie ví, že si inkriminovaný den odešel hrát za kamarádem, domů už se ale nikdy nevrátil. Všechny stopy po Honzíkovi končily v Podolské ulici, policie tak dospěla k závěru, že byl unesen v autě. Hovořilo se o práci pedofilního gangu. Podle některých policistů se v devadesátých letech v podolské plovárně scházeli pedofilové, aby si vyhlíželi své budoucí oběti.

Smutné je také pátrání po Karolíně Plané. Když se v červnu 1996 na Bruntálsku ztratila, byly jí 4 roky. Policie nikdy její tělo nenašla. Za vraždu dcery byl ale v roce 2000 odsouzen Jaroslav Planý. Dostal 13 let. U soudu prohlásil, že nic neudělal, že Karolínu unesli zlí lidé.

Ve fotogalerii najdete další děti, jejichž osud je nejasný. Mohl je unést jeden z rozvedených rodičů? Nebo pedofilové? Nebo…