1. Investujte ve více měnách

Již dávno neplatí, že investovat se vyplatí pouze v eurech nebo dolarech. Nejúspěšnější investoři si ke svým investicím oblíbili země jako Indonésie, Chile nebo Singapur. Samozřejmě si každý jednotlivec musí udělat vlastní průzkum trhu a rozhodnout, který stát zapadá do jeho investičního portfolia, a podle toho se rozhodnout.

2. Nebojte se dlouhodobých investic

Menší investoři se většinou omezují na akcie a dluhopisy. Ty sice vyžadují menší kapitál, ale nemusejí se vždy hned vyplatit. Z dlouhodobého hlediska jsou stále v kurzu nemovitosti, půda, zlato nebo umělecká díla. Především nemovitosti jsou stále populární a přes vyšší počáteční kapitál se z dlouhodobého hlediska dost vyplatí.

3. Zaměřte se na soukromý trh

Zatímco většina lidí se rozhodne investovat na veřejném trhu, ti nejúspěšnější investoři zbohatnou z investic na trhu soukromém. Mezi ně patří například ti, co ročně investují do dotací v soukromém faktoru, jako je Yale nebo Stanford.

4. Soustřeďte se na krátkodobé cíle

Velmi bohatí lidé se nesnaží předčit své plány. Stanovují si krátkodobé i dlouhodobé cíle a soustavně pracují na jejich dosažení. Nelétají hlavou v oblacích, ale soustředí se na daný okamžik, který je posune k vytyčenému cíli.

5. Investujte do výdělku

Bohatí své investice dobře promýšlejí. Investují pouze do toho, co jim zase přinese zisk. Nenechávají se zmást lákadly, která by je mohla zaslepit a odvést pozornost od jejich cíle. Dobře vědí, že peníze se mají točit.