Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Řádění opilého politika v Bratislavě: Pro ministra životního prostředí musela dojet policie

Řádění opilého politika v Bratislavě: Pro ministra životního prostředí musela dojet policie
Zdroj: profimedia
Zrádný alkohol
Jinak klidný středeční večer v Bratislavě narušili svým nevhodným chováním dva velmi opilí muži. Muže zadržela policie a odvezla je na stanici. Případ by nebyl nikterak výjimečný, kdyby jeden z opilců nebyl ministr životního prostředí a místopředseda slovenské vlády László Sólymos.

Ve středu večer musela vyjíždět policejní hlídka k čínské restauraci do Laurinské ulice v Bratislavě. Dva opilí muži se dostali do konfliktu a v důsledku toho rozbili skleněné dveře restaurace. Server plus7dni.sk informoval, že se opravdu jednalo o ministra Lászlóa Sólymose, který ve vládě zastupuje slovensko-maďarskou stranu Most-Híd.

Opilý ministr

"Jsem ministr životního prostředí," ozývalo se v Laurinské ulici po příjezdu policistů. Jenže strážníky to moc nezajímalo a ministra naložili do auta. "Policisté mu na jeho argument, že je ministr, odpověděli, že je to sice hezké, ale nemá se čím chlubit, když se takhle chová a radši ať tím neargumentuje," uvedla prodavačka z nedalekého obchodu.

Podle svědků se muži pohádali v restauraci a pak něco rozbili. Odmítali uhradit škodu a pak po Číňanech začali házet peníze. Ministr chtěl odejít, ale hodně se motal. Při odchodu z restaurace vykřikoval, že mu umírá matka.

Web sme.sk uvedl, že druhý opilý muž byl ministrův bratr.

Dohra

Po nevhodném incidentu podal ministr demisi. Uvědomuje si, že překročil hranici. "Zažívám těžké chvíle ve svém rodinném životě a v této vypjaté situaci jsem se zachoval špatně a pro mě osobně neobvykle," vysvětloval Sólymos na dnešní tiskové konferenci.

"Všechny vzniklé škody samozřejmě uhradím a omluvím se každému, koho se mé chování dotklo. Jsem připraven nést odpovědnost za svoje selhání. Podávám demisi," sdělil politik.

Způsobená škoda činí zhruba 25 tisíc korun.

Související články

Další články